Prva ŽNL: Nakon Drave, i Đurđevčani prijete Kunovčanima

0
Goran Firbas (lijevo), napadač novigradske Drave // Foto: Koprivnica.net

U kolu punom iznenađenja najveće su svakako priredili nogometaši Drave iz Novigrada Podravskog koji su kao gosti svladali Bratstvo u Koprivničkom Ivancu s 3:2. Iznimno zanimljivu, sadržajnu i neizvjesnu utakmicu obilježile su velike greške dvaju vratara, Šafara s jedne te Gregurića s druge strane koji kao da su se natjecali tko će od njih dvojice napraviti veću „glupost”.

Ozljedama i kartonima prorijeđeni Kunovčani dodatni peh doživjeli su u prvih petnaestak minuta kada su morali napraviti čak dvije prisilne zamjene zbog ozljeda Mladenovića i Škvorca. Novigraci pak, nisu marili za probleme domaćina već su uvidjeli svoju prigodu koja im se ukazala te je objeručke zgrabili. U petoj minuti Plemeniti je odapeo sa 25 metara a Šafar, kasnije se pokazalo, samo privremeno odgodio opasnost izbivši krajnjim naporom loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta lopta je došla do Firbasa koji je prošao pored svog čuvara te iskosa s desetak metara uputio loptu u gužvu peterca gdje je njegov udarac glavom zahvatio Tomislav Klasan tek toliko da ona promijeni smjer i završi u donjem desnom kutu domaćeg vratara.

Ipak, da sve ne bude idealno po Novigrace pobrinuo se njihov vratar Gregurić. Naizgled neopasan slobodni udarac izboren na 25 metara odlučio je izvesti Bači i njegov je više traljav nego snažan udarac krenuo prema donjem desnom kutu gostujuće jedinice. Kada su već svi mislili da će Gregurić uhvatiti loptu, ona mu je pacerski prošla kroz ruke iako je vratar Drave u tom trenutku bio na zemlji uvjeren da će bez poteškoća čak i primiti loptu. Bači je u 17. minuti i drugi puta zatresao mrežu gostiju ali je ovaj puta pogodak poništen i to od strane pomoćnog suca Fijoka koji je s aut linije vidio da je napadač Bratstva nakon odbijene lopte Gregurića rukom potjerao loptu prema vratima Drave.

Bila je to izvanredna reakcija pomoćnog suca ma koliko protesta izazvala od strane domaćih navijača, utoliko više što se i iz kućice za rezervne igrače moglo vidjeti da je potpuno ispravna. Nesvakidašnje loše postavljanje posljednjeg reda kunovečke obrane na naplatu je došlo u 32. minuti. Firbas je dugom loptom uspio pronaći svog suigrača koji je s bočne pozicije izbjegao pažnji kompletne obrane Bratstva te potom stigao primiriti loptu, razmisliti što će učiniti i konačno, neometan rutinski svladati Šafara za 1:2. U 40. minuti Kušter je jednim potezom uspio nadmudriti cijelu obranu Drave kada je vanjskim dijelom kopačke idealno uposlio Ivandiju a isti se sjurio prema Greguriću i drugi puta na susretu izjednačio rezultat.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo ni približnu razinu igre a odlikovalo ga je neobično mnogo grešaka s obje strane, posebice netočnih dodavanja. Novigraci su i dalje imali na umu da se najslabija karika domaćina nalazi upravo na golu Bratstva a takav im se pristup, točnije Matiji Klasanu isplatio u 74. minuti. Lijevi bočni igrač Drave osvojio je dosta prostora na polovici domaćina te odlučio opaliti s više od 20 metara a lopta je fantastično odsjela u gornjem lijevom kutu kunovečkog tragičara Šafara. Uspio se tako domaći vratar odužiti svom kolegi na suprotnoj strani, no njegova se greška pokazala na kraju znatno skupljom. Način na koji su primili pogodak potpuno je demoralizirao vodeću momčad lige koja igrom više nije odavala da je riječ o trenutno najboljem sastavu Prve ŽNL.

Pokušavali su Kunovčani preskakanjem igre na silu i treći puta izjednačiti rezultat, no i Gregurić je morao nešto obraniti. Momčadi Zlatka Andrašića tako je prvoj pripala čast da nanese domaći poraz Bratstvu koji nije mogao doći u gorem trenutku – lista ozlijeđenih igrača se povećala, a Kunovčane iduće subote dočekuju goropadni Đurđevčani željni da nakon malootočkog u svoje vitrine pospreme još jedan skalp.

Izvor: Lokalni nogomet