Prva ŽNL // Sloga Bratstvu pokvarila svečano otvorenje obnovljenog Old Trafforda

0
Detalj s utakmice Bratstva i Sloge na obnovljenom Old Traffordu u Kunovcu // Foto: Nikola Grabar

Prva ovosezonska domaća utakmica Bratstva bila je određena za svečano otvorenje igrališta u Kunovcu. Iako je ono dovršeno još krajem prošle sezone, derbi susret protiv susjedskog rivala Sloge bio šlag na kraju ovog velikog projekta.

Godinu i pol trajala je izgradnja novog terena i novih klupskih prostorija, a čekanje se i više nego isplatilo. Nastala je čak i manja tribina koja najviše veseli domaće navijače. Kunovečki Old Trafford zablistao je u punom sjaju.

– Najviše bih se zahvalio Općini Koprivnički Ivanec što nam je ovo omogućila, a naravno i svim ljudima koji su pomogli u ovom projektu. Nadam se da će naši dečki današnji dan zaokružiti pobjedom da slavlje može biti još i veće – prije početka utakmice rekao je predsjednik kluba Siniša Blažic.

Igračima i gledateljima obratio se i načelnik Općine Koprivnički Ivanec Ivica Petričević koji je svima zahvalio na dolasku te igračima poželio sreću.

Odmah nakon prvog sučevog zvižduka mogla se vidjeti nervoza kod obje ekipe. Bila je to vrlo borbena utakmica bez prave igre, čemu sigurno nije pogodovalo ni izrazito teško i sparno vrijeme.

U prvom poluvremenu Bratstvo je bilo nešto konkretnije, no Ivančani su ti koji su iskoristili prvu priliku. U 36. minuti nakon ubačaja u kazneni prostor najbolje se snašao Kapusta i zatresao mrežu domaćina.

Na samom kraju prvog dijela Kapusta je ponovno u središtu zbivanja. Nakon nepotrebnog prekršaja zarađuje žuti karton, a svoje nezadovoljstvo psovanjem pokazuje sucu, što mu odmah donosi i crveni karton. No, na sreću Ivančana, to nije bilo dovoljno da se razbude nogometaši Bratstva.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa zanimljiviji nogomet, a igrač manje u momčadi Sloge nije se primjećivao. Igrači Bratstva imali su sve manje snage, što su Ivančani znali iskoristiti i dvije lijepe akcije pretvoriti u pogotke.

Kapetan gostiju Bebek u 55. minuti povisio je na 0:2, a završnih 0:3 postavio je Njegač u 75. minuti. Momčad Sloge utakmicu je mirno privela kraju, a pobjeda je mogla biti i viša.

– Pobjeda u derbiju velika je stvar i iznimno smo sretni. Nažalost, utakmica nije prošla bez problema i bit će nam teško dalje s obzirom na kartone i ozljede nekih igrača – kratko je prokomentirao trener gostiju Željko Vagjunec.

Nezadovoljstvo nakon utakmice nije skrivao trener Bratstva Darko Napan.

– Nemamo igrača koji će pospremiti loptu u mrežu. Nismo iskoristili svoje prilike u prvom poluvremenu, a ni igrača više u drugom. Mogu samo čestitati gostima na pobjedi – kazao je Napan.