Prva ŽNL // Tehničar u derbiju s lakoćom svladao novigradsku Dravu

0

Posljednjih nekoliko dana kiša je bila neumoljiva, što se moglo vidjeti i na igralištu u Cvetkovcu. Iako natopljeno, bilo je pogodno za igru, a domaći nogometaši s nekoliko su prekrasnih kombinacija pokazali da im brza lopta izuzetno godi, te na kraju s uvjerljivih 6:0 ispratili goste iz Novigrada Podravskog.

Početak susreta nije krenuo po planu za igrače Tehničara. Nakon nekoliko poigravanja na sredini terena, od strane domaćih igrača, gosti su spretno reagirali te krenuli u kontranapad, no u završnici je ipak nedostajalo više koncentracije.

Glavni sudac utakmice dozvoljavao je nešto grublju igru, a do kraja susreta nije pokazao nijedan karton.

Domaćini nisu ojačavali i strpljivo su čekali prvu pravu priliku, no prvi pogodak ipak nije bio posljedica takve. Tomislav Hudak primio je loptu na 30-ak metara od gostujućeg gola i bez razmišljanja odapeo. Jak udarac i sklizak teren odradili su svoje i Cvetkovčani su poveli 1:0. Već se tada vidjelo da gostujućim nogometašima ponestaje snage, što su domaćini spremno dočekali.

Na drugi pogodak čekalo se nešto više od deset minuta. Najljepšu akciju utakmice izveli su Hudak, Bartolović i Lovrek, koji je na kraju, nakon ubačaja Trupine, sigurnim udarcem povećao vodstvo. Do kraja prvog poluvremena u strijelce se još upisao i domaći kapetan, Matija Markušić.

Cvetkovčani nisu ništa željeli prepustiti slučaju. Gostujuća mreža ponovno se tresla već u 46. minuti. Strijelac je ponovno iz daljine bio Hudak, a već dvije minute kasnije 5:0 postavio je Tihelka.

Do kraja susreta nogometaši Tehničara sigurno su kontrolirali igru, a konačni rezultat postavio je Labaš četiri minute prije kraja.

Gostujući trener, Želimir Mešnjak, tokom utakmice nije skrivao nezadovoljstvo, kako prema svojim igačima, tako i prema sucima, no na kraju je ipak priznao da teren zasluženo napušta praznih ruku.

– Čestitao bih svojim momcima. Pokazali su dobru i agresivnu igru na neugodnom terenu i zasluženo slavili. Mogli smo postići još koji pogodak, no ne smijemo biti sitničavi – zadovoljan je bio domaći strateg, Roman Sović.

PRVA ŽNL, 9. KOLO:

TEHNIČAR 1974 – DRAVA NP 6:0 (3:0)

CVETKOVEC – Igralište Cvetkovec. Gledatelja oko 150. Sudac: Gregurina

TEHNIČAR 1974: Bodo – Trupina, Grabar, Vukonić, Jadanić (od 58. Milek) – Tihelka (od 67. Mar. Markušić), Hudak – Bartolović (od 58. Firbas), Lovrek, Bartolić (od 72. Jakupić) – Mat. Markušić (od 72. Labaš)

DRAVA NP: Vlah – Maurović (od 49. Posavec), Pavešić, Baltić, Mihoković – Majetić, Ledinski – Horvat ( od 60. Klasan), Kosanović (od 46. Napan), Matijaković (od 84. Špehar) – Schmidt

STRIJELCI: 1:0 Hudak (21), 2:0 Lovrek (33), 3:0 Mat. Markušić (45), 4:0 Hudak (46), 5:0 Tihelka (48), 6:0 Labaš (86)