Ruski Zenit preokretom do pobjede protiv Slavena Belupa

0
zenit

U prijateljskoj utakmici odigranoj u srijedu u Antalyji, ruski Zenit St. Petersburg preokretom je stigao do pobjede nad koprivničkim Slavenom Belupom. Vodeći pogodak za Farmaceute postigao je Mato Jajalo u 72. minuti, a Zenit je do pobjede stigao zahvaljujući svom napadaču Pavelu Pogrebnjaku, koji je zaigrao u nastavku. Prvi put je Pogrebnjak pogodio u 75., a konačnih 2:1 postavio je minutu prije kraja susreta.

Slavenov strateg Mile Petković na teren je u dva poluvremena poslao 22 igrača, pa su tako i mladići bez minute prvoligaškog iskustva imali priliku zaigrati protiv snažne ruske momčadi koja je u prošloj sezoni osvojila Kup Uefe i europski Superkup. Koprivnički igrači nisu se uplašili imena suparnika, zaigrali su čvrsto i hrabro te su bili nadomak pozitivnog rezultat protiv Zenita.

U samom početku Slaven je zaprijetio udarcima Posavca i Šafarića iz daljine, no koprivnički veznjaci nisu bili precizni. Zenitu u prvoj četvrtini utakmice dva pogotka nisu priznata zbog zaleđa, a vratar Rodić sačuvao je svoju mrežu obranivši opasne udarce Dannyja, Tekkea i Šemsova. Ipak, najbolju priliku imao je u 39. minuti Poredski, izašao je sam pred vratara Malafejeva, koji je uspio obraniti njegov udarac.

U nastavku se vodila bitka na sredini terena, pogoci su pali u posljednjih 20-ak minuta. Mato Jajalo je iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane u 72. minuti iznenadio pričuvnog vratara Zenita za 1:0, a samo tri minute kasnije Pogrebnjak je udarcem iz daljine izjednačio. Konačnih 2:1 postavio je Pogrebnjak minutu prije kraja, tukao je s ruba kaznenog prostora, a lopta se pritom odbila od jednog Slavenovog igrača, prevarila Pelina i odsjela u mreži.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – ZENIT ST. PETERSBURG 1:2 (0:0)

ANTALYA – Glavno igralište Sportskog centra Topkapi. Gledatelja 200. Sudac: Vikloz (Ukrajina).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Purić, Kokalović, Lapić, Čaval – Poldrugač – Šafarić, Posavec, Delić – Poredski, Jurić (II. poluvrijeme: Pelin – Jakšinić, Rogulj, Maras, Rožman – Nynkeu – Gregurina, Bilen, Jajalo – Pavec, Vručina). TRENER: Mile Petković.

ZENIT ST. PETERSBURG (4-4-2): Malafejev (od 46. Čontofalskij) – Anjukov, Gubočan, Križanac (od 46. Fajzulin), Širl – Šemsov, Denisov, Timoščuk, Žirjanov – Tekke (od 46. Pogrebnjak), Danny (od 72. Ijonov). TRENER: Dick Advocaat.

STRIJELCI: 1:0 Jajalo (72), 1:1 Pogrebnjak (75), 1:2 Pogrebnjak (89).