Sandro Frankol osvojio srebrnu medalju na Prvenstvu Hrvatske

0
frankol

Prošle subote je u dvorani Graberje u Varaždinu održano Prvenstvo Hrvatske za seniore u hrvanju grčko-rimskim načinom. Na ovogodišnjem natjecanju bilo je vrlo lijepih i interesantnih borbi, s ponekim iznenađenjima. Publika koje se u Varaždinu okupila u popriličnom broju uživala je u dinamičnim borbama.

Jedini predstavnik Podravke na ovom natjecanju bio je Sandro Frankol. Sandro je turnir u svojoj kategoriji započeo dvjema uvjerljivim pobjedama nad Alenom Kljajićem iz Sesveta i Franjom Levačićem iz Inasa. Finalnu borbu izgubio je od starog rivala Martina Bešanića koji se je nakon ozljede vratio i pobijedio ga u dvije runde na bodove.

Novi seniorski prvaci Hrvatske za 2012. Godinama po kategorijama postali su: do 55 kg; Martin Bešenić, HK Vindija, do 60 kg; Tonimir Sokol, HK Vindija, do 66 kg; Danijel Janečić, HK Lika, do 74 kg; Ignacije Valečić, HK Metalac, do 84 kg; Neven Žugaj, HK Lika, do 96 kg; Tomislav Lavrić, HK Gavrilović te do 120kg; Marko Koščević, HK Metalac. Ekipno su najuspješniji bili hrvači Petrinjskog Gavrilovića ispred drugplasiranih hrvača domaćina, HK Vindije, dok su treće mjesto osvojili hrvači HK Lika ispred četveroplasiranih hrvača HK Metalac (koji su osvojili isti broj bodova, ali su ukupno imali manje plasiranih hrvača).

Ivan Lončarić zbog ozljede koljena i operacije nažalost nije mogao nastupiti. Za sad oporavak teče planirano i njegov izlazak na strunjaču očekuje se tek sredinom rujna.