Slaven Belupo pri kraju utakmice pobijedio sam sebe

0
inter

Inter Zaprešić – Slaven Belupo 1:0 (0:0). Gol je pao nakon gluposti obrane gostiju i loše procjene Kokalovića nakon čega je pogođena prečka i uslijedio jedanaesterac, kojeg je Rodić obranio, ali je izvođač Grgurović neometan poslao loptu u mrežu.

Prije nedjeljnog susreta Inter i Slaven Belupo sreli su se 17 puta, sedam puta pobijedio je Inter, šest puta Slaven Belupo, zadnji puta na jesen u Koprivnici s 1:0, a četiri su susreta završila neriješeno, među kojima i onaj na jesen u Zaprešiću 0:0. Gol-razlika bila je neznanto u korist Slavena – 18:19.

Trener domaćih, bivši igrač Slavena Belupa, Borimir Perković, imao je u sastavljanju momčadi više problema od kolege Mile Petkovića. Petkoviću je nedostajao samo Čaval, svi drugi su bili na raspolaganju, a Perković nije mogao uvrstiti Pecelja zbog crvenog kartona, T. Šarića zbog tri žuta kartona, dok su napadač Gulić i M. Šarić bili ozlijeđeni.

Obje postave učvrstile su zadnji red s obrambenom četvorkom. Inter je odmah ispred nje postavio vezni red, povučeni napadač bio je Batarelo, a istureni su bili Dodo Dodik i Dodo (radi se o dvije osobe). Petković je imao standardnu formaciju s punim povjerenjem u momčad koja je igrala susret sa Cibalijom, stvorila mnoštvo prigoda, imala sjajne pojedince, ali je osvojila samo bod. Pouzdajući se u nastavak dobre igre Petković je ustrajao. Gregurina je dobio prednost pred Šafarićem, iako Petković ima puno povjerenje u sve igrače na klupi.

Početni dojam bio je da obje močadi imaju želju za igrom, s tim što je u početku Slaven Belupo imao određenu terensku premoć, koja se, međutim, rastopila ispred šesnaesterca. Naime, vršni igrači napada nisu dobivali upotrebljive lopte, pa se igra prenosila na drugu stranu. A na toj drugoj strani, ako zanemarimo neoprezno vraćanje lopte Kokalovića, kada je Rodić morao uklizavanjem spasiti korner, prvo uzbuđenje priredio je Cavrić sjajnim udarcem s desne strane s oko 25-30 metara, Rodić se morao baciti u donji lijevi svoj ugao.

Slobodni udarac Intera u 29. minuti s desne strane šesnaesterca vrlo kvalitetno je glavom ukrotio Posavec. Malo iza toga i Jajalo je pucao s distance, Delač je samo pokupio loptu. U silnoj želji igrači su puno griješili u dodavanju. No, u 35. minuti Slaven Belupo je došao do izgledne situacije za gol. Purić je ubacio nisku loptu s desne strane, Vručina je pucao, ali je ispred Delača loptu u korner izbacio Budimir. U 38. minuti nakon kornera Posavca s lijeve strane Kokalović je pucao glavom, ali nije ”stisnuo” loptu, pa je otišla preko gola.

To su prigode koje se Kokaloviću stvore svaku treću utakmicu, ali lopta odlazi previsoko. U 41. minuti opet je malo uzbuđenja donio Kokalović. Nakon što je elegantno ”okrenuo” i ”riješio” sporog Krznara ”Koki” je dodao loptu Dodo Hilariu, koji je proslijedio Krznaru, ali Krznar je posalo loptu u gol-aut. Greška za greškom. Zadnje vrijedno spomena je lobani udarac Jajala u 42. minuti, lopta se opasno suštala ispod grede, ali ju je Delač izbacio u korner. Nakon kornera Jajalo je pucao pokraj gola. Poluvrijeme 0:0.

Inter je u 2. poluvrijeme ušao vrlo energično. U 47. minuti nakon slobodnog udarca Grgurovića loptu je izbacio Gregurina. U 48. i 49. minuti Inter je imao prigodu utakmice: Cavrić je sjajno poslužio Dodo, ali je Kokalović loptu izbacio u korner. Iza kornera Rodić je otišao u prazno, Budimir je opalio u prazan gol, ali je s gol-crte loptu izbio Poldrugač! Dodo je u 54. minuti malo pokuša ”vozati” Purića, a onda snažno pucao pokraj gola. Nakon izmjene Gregurina-Šafarić gužva u domaćem šesnaesteru nakon odličnog ubacivanja Posavca iz slobodnog udarca. Posavec je ”ponovio priču” u 60. minuti, loptu je glavom na gol nisko uputio Poldrugač, a Delač je čudesno obranio.

U 61. minuti Maras je u zadnjoj stotinki sekunde spasio ispred Batarela, koji se predugo spremao na udarac; nakon kornera konačno sigurna intervencija Rodića, bacanjem i boksanjem nabačene lopte. Inter je stalno pritiskao, ali nije bilo dovoljno snalažljivosti u napadu. U 65. minuti Maras je pucao s lijeve strane, Jajalo glavom usmjerio loptu na nesreću Slavena na gornji dio mreže. U tim napadima Intera bilo je puno želje, pa su igrači počeli padati i kad ih nitko nije dirao, provocirajući jedanaesterac. Mladi sudac Burilo nije se dao smesti. U 69. minuti Posavec je idealno uposlio Jajala, ali je on pucao u naručje golmana.

U 75. minuti Posavec je s lijve strane izveo korner, lopta je odbijena do Šafarića na nekih 30-ak metara, opalio je od prve, no Delač je uspio u padu odbiti loptu, koja je došla do Posavca, on je pucao u vanjski dio mreže. U 78. minuti Šafarić je s 30-ak metara izveo slobodni udarac, Delač je vrškom prstiju izbacio loptu u korner, iza kojega je uslijedilo dobacivanja s lijeva na desno i obratno između Posavca i Vručine. Slaven je u inicijativi. I usred te inicijative je u 86. minuti zabrljao.

Počelo je od Kokalovića, koji je propustio Interovog igrača Boseca na šest metara, on je srećom pucao u prečku, ali je onda u gužvi Posavec srušio Jonjića. Burilo se nije dvoumio. Grgurović je izveo jedanaesterac, Rodić obranio, a Gregruović odbijenu loptu smjestio u mrežu za 1:0 u 87. minuti. Nonšalancija je kažnjena, Kokalović je tako bio tragičar. Inter je osvojio bodove spasa i tako se borio i na kraju pobijedio s 1:0.

PRVA HNL, 24. KOLO

INTER ZAPREŠIĆ – SLAVEN BELUPO 1:0 (0:0)

ZAPREŠIĆ – Stadion ŠRC Zaprešić. Gledatelja: 600. Sudac: Andrej Burilo (Osijek); pomoćnici: Dalibor Conjar i Hrvoje Barišić (obojica Osijek).

INTER (4-3-1-2): Delač – Jančetić (od 81. Ceraj), Buden, Budimir (od 70. Bosec), Krznar – Cavrić, Yankep, Grgurović – Batarelo (od 70. Bosec) – Dodo, Dodik. TRENER: Borimir Petrović.

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Purić (od 88. Kresinger), Kokalović, Rogulj, Maras – Poldrugač – Gregurina (od 55. Šafarić), Posavec, Jajalo (od 84. Bilen) – Jurić, Vručina. TRENER: Mile Petković.

STRIJELAC: 1:0 Grgurović (87).

ŽUTI KARTONI: Jurić (73), Dodik (77), Jančetić (81).

IGRAČ UTAKMICE: Matej Delač (Inter Zaprešić).

OSTALI REZULTATI: Osijek – Hajduk 1:0, Croatia Sesvete – Šibenik 0:1, Zadar – Rijeka 3:1, Zagreb – Varteks 1:2.