Slaven Belupo razbio Croatiju Sesvete

0
sb cro

S dva pogotka Bojana Vručine te po jednim Srebrenka Posavca i Marija Jurića, Slaven Belupo je u Koprivnici stigao do uvjerljive pobjede nad Croatijom Sesvete. Uz četiri postignuta pogotka, imali su Farmaceuti još niz dobrih prilika, pa gosti mogu biti sretni što ‘porcija’ nije bila i veća. Prvi je pogotdak postigao Posavec u 26. minuti nakon akcije Gregurine, Vručine i Čavala, a bio je to i rezultat poluvremena. U nastavku je koprivnička momčad dotukla Sesvećane, kojima nije mogao pomoći ni proslavljeni trener Ljupko Petrović. Jurić je izborio jedanaesterac kojeg je Vručina pretvorio u vodstvo od 2:0, potom je Vručina zabio sjajan gol za 3:0, iskosa s lijeve strane odlično je pogodio suprotne rašlje, a konačnih 4:0 postavio je Jurić na asistenciju Šafarića. S visokom pobjedom Slaven Belupo vratio se na drugo mjesto na tablici, a sljedeće nedjelje u Koprivnicu dolazi Cibalia.

PRVA HNL, 10. KOLO

SLAVEN BELUPO – CROATIA SESVETE 4:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2.000. Sudac: Svilokos (Sisak).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Bošnjak (od 78. Nynkeu), Kokalović, Rogulj, Čaval – Poldrugač – Gregurina (od 65. Šafarić), Posavec, Jajalo (od 73. Delić) – Jurić, Vručina. TRENER: Mile Petković.

CROATIA-SESVETE (4-2-3-1): Radoš – Mijatović, Mus, Čičak (od 57. Palić), Polovanec – Šušak (od 78. Čižmek), Agić – Mamić, V. Petrović, Juroš (od 77. Ramadani) – Vojnović. TRENER: Ljupko Petrović.

STRIJELCI: 1:0 Posavec (26), 2:0 Vručina (50-11 m), 3:0 Vručina (58), 4:0 Jurić (69).

ŽUTI KARTONI: Kokalović (29), Čičak (32), Mamić (72).

IGRAČ UTAKMICE: Bojan Vručina (Slaven Belupo).