Streljaštvo: Podravka odlična na prvenstvu županije

0
Kadeti S.Š.K. Podravke

Na prvenstvu Koprivničko-križevačke županije u disciplini standard zračna puška za kadetske i juniorske kategorije strijelci S.Š.K. Podravka postigli su odlične rezultate.

U konkurenciji kadeta ekipa S.Š.K. Podravka u sastavu Tomislav Harambašić, Strmečki David i Ivan Kaić sa 557 otpucanih krugova uvjerljivo je osvojila naslov županijskog prvaka i ekipni rezultatski plasman na prvenstvo hrvatske. U pojedinačnoj konkurenciji kadeta naslov županijskog prvaka sa 190 otpucanih krugova osvojio je kadet S.Š.K. Podravka Tomislav Harambašić ispred drugoplasiranog klupskog kolege Davida Strmečkog koji je otpucao 183 kruga. Treće mjesto također je osvojio natjecatelj S.Š.K. Podravka Ivan Kaić sa 181 otpucanim krugom.

U konkurenciji kadetkinja naslov županijske prvakinje i ostvarenu normu za nastup na državnom prvenstvu osvojila je Ivana Babić sa 193 otpucana kruga.

Kod juniora uvjerljivo prvo mjesto i naslov županijskog prvaka osvojila je ekipa S.Š.K. Podravka u sastavu Tomislav Harambašić, Nikola Mehkek i Hrvoje Verbić sa 1664 otpucana kruga. U pojedinačnom plasmanu juniora drugo mjesto sa 557 otpucanih krugova zauzeo je Hrvoje Verbić, a trećeplasirani je bio Nikola Mehkek sa 555 otpucanih krugova. Četvrto mjesto u juniorskom pojedinačnom plasmanu osvojio je Tomislav Harambašić sa 552 otpucana kruga. Kod juniorki Ivana Babić je sa 377 otpucanih krugom uvjerljivo osvojila naslov juniorske županijske prvakinje. U disciplini standard zračni pištolj nastupio je junior Ivan Kolar koji je sa 551 krugom također osvojio naslov županijskog prvaka i rezultatsku normu za nastup na državnom prvenstvu.

Prvenstvo hrvatske u disciplini ISSF-zračnog oružja održat će se u Zadru za kadetske kategorije, a za juniori i juniorke nastupit će na prvenstvu hrvatske koje se održava u Malinskoj.