U koprivničkoj gimnaziji održan Dan sporta

0
Zajednička fotografija nakon Dana sporta // Foto: Gimnazija "Fran Galović"

U četvrtak, 30. travnja, održan je Dan sporta u koprivničkoj Gimnaziji. Učenice i učenici natjecali su se u finalnim utakmicama međurazrednih prvenstava u badmintonu, odbojci i malom nogometu.

U badmintonu u ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Lucija Frančić, druga je bila Petra Bojanić, a treća Petra Lozo. Zanimljivo je da su sve tri učenice iz 1.b razreda.

U badmintonu je u muškoj konkurenciji slavio Adriano Slatina (4. c), drugi je bio Jan Barić (1. b), dok je treće mjesto osvojio Marko Borojević (4. f).

U ženskoj odbojci učenice iz kombiniranog razreda 3. cf svladale su ekipu iz 3. g razultatom 2 : 0. U muškoj odbojci sportaši iz 4. f s lakoćom su savladali matematičare iz 4. d rezultatom 2 : 0.

Najviše napetosti bilo je u nogometu. Susrele su se ekipe sportaša iz 1. f i 4. f. Nakon izjednačenog prvog poluvremena s rezultatom 2 : 2, u drugom poluvremenu ipak je prevladalo iskustvo maturanata iz 4. f pa je utakmica završila njihovom pobjedom 5 : 2. To svakako nije slučajnost jer je upravo iz tog razreda ove godine čak deset učenika sudjelovalo na Državnom prvenstvu školskog sportskog saveza iz četiriju sportova.

Danom sporta završila su sva školska sportska natjecanja za ovu školsku godinu. Uspješni maturanti-sportaši odlaze na studij, a u Gimnaziji “Fran Galović” čekaju nove mlade sportske nade na upisima u prve razrede.