17.4 C
Utorak, 30. travnja 2024.

FOTO Šimun Golčić osvojio tri zlatne medalje na Drugom plivačkom kupu grada Koprivnice

Na koprivničkim Gradskim bazenima Cerine u nedjelju je održan Drugi plivački kup grada Koprivnice, ove godine u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza.

Natjecanje je okupilo oko 180 plivača iz cijele Hrvatske, a osim Plivačkog kluba Cerine nastupili su i članovi PK Varaždin, PK Varaždinske Toplice, PK Barok, PK Vinkovci, PK Sisak Janaf, PK Olimp, PK Medveščak, PK Mladost, Čakovečkog plivačkog kluba i PK Dubrava.

Domaćini su napomenuli kako su bili počašćeni nastupima hrvatskih plivačkih reprezentativaca, europskih i državnih prvaka, kao što su Ivan Biondić, Mihael Vukić i drugi.

Koprivnički su plivači pokazali da su iz godine u godinu sve bolji, te su se ponovno okitili medaljama.

Najistaknutiji je bio Šimun Golčić, koji je osvojio čak tri zlatne medalje u svojoj dobnoj kategoriji, i to 50 metara delfin, 50 m slobodno i 100 m slobodno.

Tomislav Matijević osvojio je srebro na 50 m leptir i 50 m slobodno, dok je Karla Jukić na 50 m slobodno u B kategoriji osvojila drugo mjesto.

U istoj kategoriji Rafaela Čuni bila je treća, a brončano odličje pripalo je i Ivanu Petaku na 25 m slobodno.

Štafeta PK Cerine na 4×50 m mješovito osvojila je četvrto mjesto.