18.5 C
Subota, 4. svibnja 2024.
Bogat atletski tjedan

Četvero koprivničkih kadeta izborilo finale Kupa Hrvatske, Škola trčanja nastupila u Krapini
Č

Kvalifikacijske utrke za kadetkinje i kadete održane su u Čakovcu, a plasman u finale izborili su Anja Slavinić, Marko Gregurec, Albert Rušak i Luka Šostarić.

Koprivnički atletski klub prošlog je tjedna sudjelovao u dvije značajne aktivnosti. Još u srijedu kadetkinje i kadeti nastupili su na pojedinačnim kvalifikacijama Kupa Hrvatske, dok su u petak polaznice Škole trčanja za odrasle istrčale Krapinski ringišpil.

Anja Slavinić bila je 12. u utrci na 600 metara, Marko Gregurec drugi na 1000 metara, Luka Šostarić i Albert Rušak peti, odnosno šesti na 3000 metara, dok je 14. mjestom na 300 metara bez finala ostao Tin Prvčić.

Finale Kupa Hrvatske u atletici za kadetkinje i kadete održat će se 17. rujna u Rijeci.

Članice Škole trčanja za odrasle s uspješnim su rezultatima nastavile i na trećem Krapinskom ringišpilu, kružnoj utrci na pet kilometara.

Prvo mjesto zauzela je Marija Vladušić, ujedno i voditeljica Škole, dok je treća bila Iva Čurić. Odmah na četvrto mjesto smjestila se Ivana Merc, a na sedmo Dijana Radotović. Ivana Vladušić bila je deseta, Martina Lauš Lozo 15., Andreja Šimpović 17., a Zrinka Filipović-Genter 18.

Zanimljivo je kako su s polaznicama Škole trčanja ovoga puta nastupile i njihove nasljednice, ali u utrci na 2,5 kilometra za djecu do 15 godina.

Ester Merc (osam godina) bila je 11., Eva Genter (devet godina) 16., Larisa Mustač (deset godina) 17., a Iris Merc (šest godina) 18.