33.5 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Sadržajan vikend košarkašica Koprivnice

Košarkašice Koprivnice odigrale su prošlog vikenda cijeli niz utakmica u raznim starosnim kategorijama i državnim rangovima.

Najprije su u subotu kod kuće seniorke igrale B-1 ligu protiv Dubrave, a djevojčice protiv Podravca iz Virja, a zatim u nedjelju mlađe kadetkinje protiv Radosti u Čakovcu i seniorke kod kuće protiv Požege.

Utakmica protiv Dubrave bila je još jedna u nizu onih za koje važi „mladost protiv iskustva”, ali to je cijle ove sezone tako. U prevelikoj želji da što prije riješe utakmicu, domaće igračice su brzopletošću omogućile protivniku da to kazni i brzim kontranapadima postigne mnogo lakih koševa.

Zbog ranog termina utakmice, bilo je dosta nekoncentracije u obrani, krivih dodavanja i promašaja „zicera” što se odrazilo i na rezultat. Iako je ekipa igrala timski što se vidi i iz dvoznamenkastog broja postignutih koševa kod četiri igrčice, ključnim se pokazao izostanak dviju igračica iz prve postave i prilika za pobjedu je ostala neiskorištena.

Ekipi predstoji dug put konsolidacije kroz trenige, utakmice i stjecanje iskustva da bi mogla dobivati ovakve utakmice. Mladost i neiskustvo su nedostatak, ali i prednost, jer njihovo vrijeme tek dolazi.

Drugo kolo lige djevojčica, Z-12, donijelo je sraz Koprivnice i Podravca iz Virja. Domaće su dobro počele utakmicu, no u lagane probleme ušle su već u prvoj četvrtini kada je kapetanica ekipe dobila treću osobnu pogrešku. Konstantnim pritiskom na protivnice domaće su dobile prvu četvrtinu. U drugoj je početna agresija splasnula i gošće uspijevaju stići rezultat. U trećem dijelu gošće jure po terenu, a domaće su izgledale izgubljeno.

No, u zadnjoj četvrtini pritisak gošći slabi nakon izlaska visokih igračica zbog pet osobnih pogrešaka, domaće zbijaju redove u obrani, u napadu hvataju skoro sve lopte pod obručem, poentiraju i preokreću 10 poena zaostatka u pobjedu.

Od domaćih uz kapetanicu Jelenu Triplat treba istaknuti još i Dajanu Bojanić, te Luciju Jagušić, ali svakako treba pohvaliti sve djevojčice iz obje ekipe, jer su odigrale odličnu utakmicu o čemu govori i to da je trajala više od dva sata, zbog mnogo prekida zbog osobnih pogrešaka, slobodnih bacanja, izgubljenih i osvojenih lopti.

U izuzetno zanimljivoj utakmici Z-16 lige mlađa ekipa Koprivnice II (koju čine koprivničke Z-14 igračice), dobrano je namučila favoriziranu Radost iz Čakovca koja je pobjedu izborila tek u posljednjoj minuti utakmice.

Naime, mlade Koprivničanke neopterećene imperativom pobjede iznenadile su starije suparnice izuzetno kvalitetnom igrom u oba smjera, te su do same završnice bile u igri za pobjedu. Tijekom cijele utakmice ekipe su se izmjenjivale u minimalnom vodstvu (prva četvrtina 14:12, poluvrijeme 26:25), a 90 sekundi prije kraja utakmice Radost je imala samo koš prednosti (48:46).

Međutim, iskusnije Čakovčanke čvrstom „pressing” igrom prisilile su gošće na nekoliko vezanih pogrešaka, te osigurale pobjedu u posljednjim sekundama utakmice. Kod Čakovčanki najučinkovitija je bila L. Krajnčec (19 poena), dok se u ekipi Koprivnice II s 20 postignutih poena i odličnom igrom posebno istakla V. Čehok. – Čestitam domaćinu na korektnoj igri te izborenoj pobjedi, kao i svim našim igračicama na današnjoj predstavi. Vidljiv je ekipni napredak u svim segmentima igre, te s velikim optimizmom očekujem derbi susret sljedećeg vikenda kada nam u goste dolazi Z-14 ekipa Radosti iz Čakovca – rekao je trener Koprivnice Mihael Laptuš.

U utakmici A-2 lige protiv Požege sve je bilo jasno i prije sučevog zvižduka za početak. Gošće su jedina dosad neporažena ekipa A-2 lige i skoro siguran su sudionik za razigravanje za ulaz u A-1 žensku košarkašku ligu. No, seniorke Koprivnice odlučile su pokazati svoj napredak i nisu dozvolile previsok poraz. Do poluvremena nije tako izgledalo, jer je rezultat bio 23:58 za gošće, no u drugom dijelu zaigrale su mnogo bolju obranu i primile „samo” 34 poena. Nedostajalo je još više hrabrosti i želje u napadu, da bi uspjele koju četvrtinu i dobiti, ali treba biti zadovoljan napretkom ekipe i malim uspjesima, osobito protiv tako jakog protivnika kao što je Požega, pa zbog toga treba pohvaliti sve djevojke.

REZULTATI:

B-1 liga:

ŽKK KOPRIVNICA II – ŽKK DUBRAVA  55:67  (15: 13, 18:20, 10:14, 12:20)

ŽKK KOPRIVNICA II: A. Bagarić 5 (1×3), K. Vida 13, I. Sušilović 12, I. Hegedušić, E. Markek, K. Harmadi, I. Harmadi, E. Lončarek 13, T. Somer, J. Đukin, M. Begić 12. TRENER: D. Betlehem.

ŽKK DUBRAVA: K. Kuksan, M. Šuster 9, D. Novak, A. Boban, N. Džafić 25 (3×3), S. Lovrić, P. Rešetar 21, E. Vekić 6, A. Lucić 6, A. Dodig. TRENER: M. Šuster.

Z-12 liga:

ŽKK KOPRIVNICA – ŽKK PODRAVAC  78:71  (21: 16, 18:22, 10:24, 29:9)

ŽKK KOPRIVNICA: Vukmanović 2, Glavinić 8, Vrban-Herceg 4, Vrban 6, Laljek 2, Gojšić, Kučina, Jagušić 12, Triplat (cap) 26, Bojanić 18, Delimar, Kapetanić. TRENERICA: M. Korolija.

ŽKK PODRAVAC: Sušan, Lovnički, Turčić, Frajt, P. Cik 4, Hrženjak (cap) 52, Baljak, Čurić 4, Šimunić 4, Jaković 7, E. Cik, Markov. TRENER: M. Slamić.

Z-16 liga:

ŽKK RADOST – ŽKK KOPRIVNICA II  54:46  (14:12; 12:13; 16:15; 12:7)

ŽKK RADOST: Štrukelj 3, Taradi 14, Kapelari, Rodek, Bašek 2, Krajnčec 19, Đokić (cap) 6, Polanec, M. Krajnčec 10. TRENER: Ž. Levačić.

ŽKK KOPRIVNICA II: Hegedušić 5, Čehok 20, Vida 6, Matovina, Knežević, Ilić (cap) 6, Baranašić, Triplat, Mihalić 8. TRENER: M. Laptuš.

A-2 liga:

ŽKK KOPRIVNICA – ŽKK POŽEGA  47:92 (9:28, 14:30, 10:17, 14:17)

ŽKK KOPRIVNICA: Lončarek 5, Bagarić 2, Vida 10, Sušilović 5, Hegedušić 3, Markek, Somer, Haramdi, Begić 13, Đukin, Špiranec 9. TRENER: D. Betlehem.

ŽKK POŽEGA: M. Lovrić 24, P. Lovrić 13, Žanić, Šegota, Tadić, L. Soldo, K. Soldo 21, Trnokop, Stazić 4, Bilić 23, Šišak-Abramović 2, Mihelić 5. TRENER: V. Engelman.