23.2 C
Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Hrvanje // Lončarić drugi, Frankol treći na seniorskom Prvenstvu Hrvatske
H

Protekle subote u Varaždinu je održano Prvenstvo Hrvatske za seniore u hrvanju grčko-rimskim načinom. Na natjecanju se okupilo 80 hrvača iz 17 hrvatskih klubova, a svi prisutni ljubitelji hrvanja mogli su uživati u zanimljivim i atraktivnim borbama. Nastupila su i trojica koprivničkih hrvača.

Sandro Frankol je u dresu Vindije nastupio u kategoriji do 59 kilograma te osvojio treće mjesto sa dvije pobjede i jednim porazom.

U prvoj borbi pobijedio je Ajdina Brkića (Rovinj) tehničkim tušem u prvoj rundi (9-0), drugu borbu izgubio je od Tonimira Sokola (Vindija) tehničkim tušem u prvoj rundi (0-8), dok je u trećoj pobijedio je Mihaela Bešenića (Vindija) tehničkim tušem u prvoj rundi (12-3).

Ivan Lončarić nastupio je za Hrvački klub Podravka u kategoriji do 66 kilograma te osvojio drugo mjesto s tri pobjede i jednim porazom.

Na startu je svladao Luku Šačića iz Sesvetskog Kraljevca tušem u drugoj rundi (5-2), drugu borbu pobijedio je Martina Bešenića (Vindija) tušem u prvoj rundi (4-0), da bi u trećoj borbi bio bolji od Mattea Pavičića iz Petrinje tehničkim tušem u prvoj rundi (8-0).

U borbi za zlatnu medalju izgubio je od Danijela Janečića (Sesvetski Kraljevec) tehničkim tušem u drugoj rundi (0-9).

Luka Mihalec branio je boje HK Zagreb u kategoriji do 71 kilograma, no nažalost ostao je bez značajnijeg plasmana uz jednu pobjedu i jedan poraz.

Pobijedio je Stefana Matošića (Lika) tušem u drugoj rundi (10-2), te potom izgubio od Jurice Grbinićeka (Hrvatski Dragovoljac) tehničkim tušem u prvoj rundi (0-9).