18.5 C
Subota, 4. svibnja 2024.
BADMINTON

FOTO Talentirani Lovro Matovina osvojio tri zlatne medalje na drugom kolu Hrvatskog kupa

Prošlog vikenda u Čakovcu je održano drugo kolo Hrvatskog kupa u badmintonu za mlađe uzraste (U-11, U-13, U-15, U-17 i U-19) na kojemu je nastupilo 70 igrača i igračica iz Bjelovara, Dubrovnika, Novske, Splita, Velike Gorice, Zagreba i Koprivnice.

Badmintonski klub Koprivnica predstavljali su Nika Matovina, Filip Kos i Lovro Matovina.

Nika je igrala u kategoriji U-19 i u singlu osvojila srebrnu medalju. U finalu je izgubila od Jelene Buchberger rezultatom 21:17 i 27:25.

Filip je igrao singl i mix u kategoriji U-15, u singlu je zauzeo 11. mjesto, a u mix-u s Tessom Komljenović iz Badmintonskog kluba Bjelovar šesto mjesto.

Talentirani Lovro osvojio je zlatnu medalju u singlu u kategoriji U-13, jednako kao i u mix-u zajedno s Leonom Burzorom iz Badmintonskog kluba Dubrovnik. U kategoriji U-15, Lovro je u singlu osvojio još jednu zlatnu medalju, a u mix-u s Raniom Vindiš iz Badmintonskog kluba Velika Gorica osvojio treće mjesto i brončanu medalju.