Đurđevački šahisti i tenisači osvojili “brdo” medalja proteklog vikenda
Đ

Uspješan vikend imali su đurđevački tenisači i šahisti.

Kako su poručili iz đurđevačke Gradske uprave, članovi Šahovskog kluba Picok nastupili su na jakom XIII. memorijalu Milenka Vučkovića/Gospodar kolovoza 2024. odigranom u Rovišću.

Viktor Gašparec osvojio je turnir Mali gospodar kolovoza 2024.. Kao i zlato u kategoriji do 10 godina. Gabriel Kapitanić osvojio je broncu i srebro u kategoriji do 12 godina, dok se Gabriel Širec smjestio na sedmo mjesto. Franka Širec bila je 26.

– Na A-turniru najuspješniji je bio Nikola Gašparec srebrnu medalju u kategoriji amatera. Za ŠK Picok još su nastupili Zdenko Vanđija, Matija Mihočka i Nikola Mihočka – istaknuli su.

Tenisači također uspješni

Mali tenisači nastupili su na teniskom turniru u Koprivnici. Finale do 10 godina odigrala su  dva ponajbolja đurđevačka mlada tenisača. Odlični Jakov Lukanec svladao je Andreja Bartovčaka.

– Mia Pavec nakon igre po grupama i plasmana u zelenu grupu s dvije pobjede osvojila zelenu grupu. Na osmici je David Ćurić treći u grupi, a Karlo Lauš prvi u svojoj grupi. Na devetki odigranoj u nedelju, Matilda Martinčić je svojom igrom osvojila drugo mjesto zelene grupe, David Ćurić drugo mjesto brončane i Karlo Lauš drugo mjesto srebrne grupe – pojasnili su.

Dodajmo kako su malo stariji tenisači Mijo Markovica i Petar Ivančić u subotu nastupili u Čakovcu na turniru do 12 godina. Nakon odlične igre plasirali su se u glavni turnir. U nastavku turnira u nedjelju, zaustavljeni su u četvrtfinalu.

Šah i tenis Đurđevac

Posebna prigoda

FOTO/VIDEO Kristina i Karlo došli na svoje vjenčanje kamionom i dobro se proveselili

Karlo Veriga iz Hlebina i Kristina Košir iz mjesta Gornji Hraščani danas su svoju ljubav okrunili brakom, a na...