11.6 C
Ponedjeljak, 28. listopada 2024.
Supersport HNL

FOTO Slaven Belupo je – začaran. Dominirali pa ih glupost Agbekporna koštala pobjede

Slaven Belupo nakon tri domaće utakmice, u 12. kolu ide na gostovanje Lokomotivi. Utakmica je najavljena za iduću subotu s ranim početkom u 15 sati.

Farmaceuti su u možda i najtežoj utakmici u dosadašnjem dijelu prvenstva ugostili Šibenik. Ovo najtežoj shvatite uvjetno, jer u psihološkom smislu ona to i jest. Slaven izgleda i igra bolje od Šibenika, a ima šest bodova manje i nalazi se na posljednjem mjestu. Liga je tek prošla malo više od četvrtine pa do kraja ima još mnogo bodova za osvojiti no ne možemo se oteti dojmu da danas mora doći na isplatu sav peh i nesreća u dosadašnjem dijelu.

Kovačević nije mogao računati na ozlijeđenog Caimacova, no vratio se Agbekpornu, kojemu će društvo u sredini praviti i Crepulja i Liber. Ostatak momčadi standardan, a osposobljen je i Bosec koji je “udario glavom o nogu Dialla” i zaradio manji potres mozga prije pet dana. Kod gostiju nije bilo napadača Santinija zbog javnih opomena.

Slaven Belupo - Šibenik, HNL

Slaven je krenuo ozbiljno od samog početka. Prva akcija trajala je možda minutu i pol. Dugo su pleli mrežu oko gola, malo se i prekombinirali, pa na kraju samo gol aut za Šibenik. Prvi udarac u 9. minuti – Liber. Lijepo su kombinirali Farmaceuti da bi lopta došla do Slavenova veznjaka na 18 metara. Primirio je loptu i tukao, ali nažalost po sredini u vratara Đakovića. Kovačić je imao dobru priliku u 13. nakon kornera. Na drugoj vratnici nadskočio je braniča, no bio je neprecizan i lopta je završila s krive strane vratnice.

I onda šok u 20. minuti. Božić je pogodio mrežu nakon kontre Šibenika. Zdunić je potegnuo i ubacio u sredinu. Napadač gostiju dobro se snašao i mirno pogodio za 0:1.

Trener Kovačević bio je relativno miran i nakon primljenog gola // Foto: Ivan Balija

Farmaceuti su nastavili igrati svoju igru kao da se ništa nije dogodilo, bez panike. Peh i odličan Đaković na vratima spriječili su gol Slavena. Dolček je odlično ubacio, Liber ostao sam i glavom skrenuo u drugi kut. Vratar Šibenika ispružio se i izbacio u korner. Nakon ubačaja u gužvi do lopte je došao Agbekpornu i pogodio opet nesretno braniča Šibenika u nogu. Ništa zato, u 30. napokon malo sreće i dosta znanja. Crepulja je izveo skraćeni korner, Nestorovski bio najviši i glavom pogodio suprotan kut za više nego zasluženih 1:1.

Okušao se nakon kornera i stoper Božić. Lopta je neočekivano došla do njega na drugoj vratnici, a on iz poluvoleja ljevicom zamahnuo iz mrtvog kuta. Bilo je to jako dobro, no lopta je za koji centimetar bila previsoka. Došao je u 43. red i na Dolčeka pa je potegnuo s 18 metara, nažalost opet po sredini i u golmana. Bilo je to sve od prvog dijela, vrlo zanimljivog u kojem je Šibenik iz doslovno jedne kontre zabio.

U nastavku ista priča, Slaven nastavlja s dominacijom, no u prvih pet minuta bez prave prilike. U 52. pokušao je nakon kornera Nestorovski glavom, no bio je pod pritiskom Šibenikovog igrača pa nije bio precizan. U 56. minuti Slaven je poveo 2:1. U napadu se nakon zaostale akcije našao stoper i kapetan Božić. Vidio je to Bosec te odlično centrirao na glavu Božića. Ovaj je poput iskusne 9-ke pronašao nebranjeni dio gola i pogodio.

Liber je bio malo sebičan u 61. minuti, umjesto lijevo Grgiću koji je bio sam u kaznenom prostoru pokušao je lijevom po golu no bilo je to prilično neprecizno. Uslijedilo je razdoblje od nekih 10-ak minuta prilično rascjepkane igre, što prekršajima što izmjenama. To je sve malo poljuljao nesmotreni drugi start Agbekporna za drugi žuti pa je ostavio na cjedilu momčad koja ima 2:1 i dominira na terenu. Osim što je bila izgledna akcija i za 3:1 možda na kraju je Agbekpornu skrivio faul koji, nadamo se, neće skupo koštati klub.

Uf, Prekodravac je mogao i trebao kazniti neopreznost Slavenove obrane u 84. ali nasreću nije. Iz blizine na nekih pet metara došla mu je neočekivano lopta, a on iz poluvoleja promašio prazan gol, barem dva metra od vratnice. U 86. minuti čuli smo nešto što se zadnjih godina rijetko čuje, 800 navijača, dobro ne baš svi, u glas je počelo vikati Slaven, Slaven dajući podršku dečkima da izdrže još pet minuta.

Nažalost nisu izdržali u 88. minuti opet neopreznost. Pustili su Majića da puca iz daljine, nitko nije išao u blok, Sušak je slabo reagirao i odbio loptu nespretno u zrak. Netko je ostao od Šibenikovih igrača i igrao glavom, lopta je ionako išla prema golu no tu je bio Prekodravac koji ju je za svaki slučaj ugurao unutra za 2:2. Šteta. Od 2:1 i dominacije protiv protivnika koji je zabio iz jedne šanse isključenje Agbekporna povuklo je Slaven u svoju polovicu i Šibenik je to iskoristio. Martinović je u sudačkoj nadoknadi imao dobru priliku za Slaven, no iz blizine je bio neprecizan lijevom nogom. Kraj utakmice.