19 C
Nedjelja, 16. lipnja 2024.

FOTO // Atletičari Koprivnice nastupili na ekipnom PH u krosu: Žilić prvi, mlađi kadeti drugi

Na Ekipnom prvenstvu Hrvatske u Gornjoj Stubici u konkurenciji 26 klubova nastupli su i atletičari Atletskoga kluba Koprivnica te u jakoj konkurenciji ostvarili odlične rezultate.

Ekipa mlađih kadeta na 1000 metara u sastavu Marko Gregurec, Luka Šostarić, Albert Rušak i Leopold Jurić zauzela je drugo mjesto, dok je seniorska ekipa na 12 km u sastavu: Zoran Žilić, Matjaž Štafnel i Goran Gregurec zauzela treće mjesto.

U ukupnom poretku muških ekipa dečki su zauzeli šesto mjesto, a u ukupnom poretku klubova deveto mjesto u Hrvatskoj.

Odličan nastup na 12000 metara imao je Zoran Žilić, koji je u cilj stigao prvi te je osvojio zlatnu medalju.

Pojedinačni rezultati

MLAĐI KADETI, 1000 m: Marko Gregurec 4. mjesto 3:28,00, Luka Šostarić 6. mjesto 3:30,00, Albert Rušak 27. mjesto 3:52,00, Leopold Jurić 47. mjesto 4:11,00

MLAĐE KADETKINJE, 800 m: Ivana Trešćec 14. mjesto 2:54,00

KADETKINJE, 1000 m: Nikolina Ferenčić 12 mjesto 3:49.00

SENIORI, 12000 m: Zoran Žilić 1. mjesto 41:14,00, Matjaž Štafnel 7. mjesto 44:37,00, Goran Gregurec 17. mjesto 49:12,00