31 C
Subota, 27. srpnja 2024.
Atletski klub Koprivnica

Berba medalja koprivničkih atletičara na veteranskom prvenstvu Hrvatske, a pao je i državni rekord
B

Štafeta u sastavu Vesna Štefanić, Lucija Knorr, Josip Jagarinec, Boris Lacković postavila je novi veteranski rekord Hrvatske osvojivši zlatnu medalju.

Odlične rezultate ostvarili su članovi Atletskog kluba Koprivnica u subotu u Varaždinu na 28. Otvorenom međunarodnom atletskom veteranskom prvenstvu Hrvatske.

Kako su iz kluba naglasili, njihovi su se natjecatelji vratili doma s mnogo medalja i naslovima veteranskih prvaka Hrvatske u više disciplina te s jednim hrvatskim veteranskim rekordom. U kategoriji do 35 godina u utrci na 100 metara Lucija Knorr osvojila je srebrnu medalju. U kategoriji do 40 godina u utrci na 100 metara Vesna Štefanić osvojila je naslov veteranske prvakinje Hrvatske dok je Martina Martinčić bila srebrna.

Berba medalja naših atletičara

Lucija Knorr i Vesna Štefanić nastupile su i na 200 metara te su se obje okitile laskavom titulom veteranske prvakinje Hrvatske. Lucija Knorr u kategoriji do 35 godina, a Vesna Štefanić u kategoriji do 40 godina. Martina Martinčić pobijedila je u utrci na 400 metara u kategoriji do 40 godina.

Knorr i Štefanić također su nastupile u bacanju kugle težine četiri kilograma. Obje su se okitile laskavom titulom prvakinja Hrvatske, Knorr u kategoriji do 35 godina, a Štefanić u kategoriji do 40 godina. Josip Jagarinec natjecao se u utrkama na 1500 i 5000 metara. Odličnim nastupima u obje discipline postao je dvostruki veteranski prvak Hrvatske u kategoriji do 50 godina.

Na kraju natjecanja tri člana našeg kluba sudjelovali su u trčanju mješovite štafete 4×100 metara. Štafeta u sastavu Vesna Štefanić, Lucija Knorr, Josip Jagarinec, Boris Lacković postavila je novi veteranski rekord Hrvatske osvojivši zlatnu medalju.