23.5 C
Subota, 15. lipnja 2024.

Filip Frankol i Filip Vusić s kadetskom reprezentacijom Hrvatske u Srbiji

Protekloga vikenda dva hrvača Podravke, Filip Frankol i Filip Vusić, nastupila su u sastavu kadetske reprezentacije Hrvatske pod vodstvom trenera Danka Šunića u Subotici (Srbija), na tradicionalnom FILA Međunarodnom turniru reprezentacija „Refik Memišević”.

Filip Frankol nastupio je u kategoriji do 42 kilograma. Težak ždrijeb već u prvom kolu donio mu je reprezentativca Rusije, Alekseja Kindiglijeva od kojeg je izgubio u dvije runde rezultatom 6:0, 5:0. Kako je Rus ušao u finale, Frankol je imao šansu za plasman kroz repasaž, ali i tu borbu izgubio je od drugog predstavnika iz Rusije, Alexeya Shchekova također u dvije runde rezultatom 6:0, 7:0.

Do plasmana nažalost nije došao ni Filip Vusić u kategoriji do 50 kilograma. Vusić je u prvom kolu poražen od predstavnika iz Češke, Libora Milichovskog, na bodove u dvije runde, 1:0, 3:1. Čeh nije ušao u finale, a time je Vusić izgubio i pravo da kroz repasaž borbe dođe do boljeg plasmana.

U konkurenciji trinaest reprezentacija, uvjerljivo prvo mjesto osvojila je reprezentacija Rusije, druga je bila Njemačka, a treća Mađarska dok je Hrvatska sa sedam hrvača, odnosno jednim srebrom i dvije bronce zauzela ekipno šesto mjesto.

Ovo je bila posljednja provjera odnosno kontrolno natjecanje uoči eurposkog prvenstva u Poljskoj, slijede završne pripreme u Mađaskoj, u Esztergomu od 2. do 13 srpnja, a odlazak u Poljsku, Katowice planiran je za 17 srpanj.

Filp Frankol nastup u kategoriji do 42 kilograma imati će 21. srpnja, dok će dan kasnije nastupiti Filip Vusić u kategoriji do 54 kilograma.

Obzirom da su obojica tek ulazno kadetsko godište, u klubu ne očekuju medalju, već borbenost, ali i najvažnije sakupljanje dragocjenog iskusva sa velikih natjecanja koje će im biti prijekopotrebno u godiinama i nastupima koji ih očekuju u kadetskom uzrastu.

Povijesni uspjeh

BRAVO! Juniori đurđevačkog Graničara izborili Prvu hrvatsku nogometnu ligu

Povijesni uspjeh ostvarili su danas juniori Nogometnog kluba Graničar iz Đurđevca izborivši Prvu hrvatsku nogometnu ligu za juniore. Do plasmana...