30.1 C
Utorak, 18. lipnja 2024.
Virje domaćin

FINALE KUPA Križevački Radnik obranio titulu, Allison ušao i donio prevagu, Ferdinandovčani su dali sve od sebe

Brazilac Allison ušao je u drugom poluvremenu i odlučio pobjednika u osam minuta. Prvo je pogodio, a potom i pronašao Mladena za 2:0.

Ovosezonsko izdanje Županijskog nogometnog kupa igrano je na stadionu Podravca u Virju. S jedne strane Ferdinandovac, s druge lanjski osvajač Kupa Radnik iz Križevaca. Radnik je u polufinalu izbacio cvetkovečki Tehničar, a Ferdinand susjedni Kalinovac.

Između ova dva kluba razlika su dva ligaška ranga, što se, očekivalo se, trebalo vidjeti od samog početka utakmice. No, Križevčani su imali napornu sezonu u 2. HNL i očito su i fizički i mentalno prilično iscrpljeni. No, Kup je ipak jedinstvena prilika, a oni su na pragu obrane naslova od protekle sezone.

Dva odlučujuća poteza Allisona

Prvo poluvrijeme nije obilovalo značajnijim prilikama. Križevčani su imali laganu terensku inicijativu, no i Ferdinandovčani su pokušavali probiti zadnju liniju ne bi li došli do gola. Razlika u kvaliteti je očita, no nogometaši Ferdinandovca nisu htjeli “okrenuti leđa”. Prvo poluvrijeme stajali su prilično dobro, pogotovo u defanzivnom bloku.

U nastavku igrači Radnika opasno pritišću od prve minute. Isplatilo im se to već u 51. minuti. Allison koji je ušao na poluvremenu probio je lijevu stranu, ušao u kazneni prostor i punom ljevicom pogodio suprotan kut za 1:0. Pokušao je isti igrač i u 54. minuti s 18 metara, no ovaj put nije bio precizan s desnom nogom. U 59. minuti Allison je opet napravio većinu posla. Probio je desnu stranu i vidio Mladena u kaznenom prostoru. Ovaj je iu trka ljevicom oštro tukao i pogodio mrežu za 2:0. Nekoliko minuta kasnije opet jedan potez Allisona, oslobodio se braniča u kazneno prostoru i izveo popularne škarice, no vratar Ferdinandovca bio je na mjestu i izbio u korner.

Do kraja su Križevčani imali još nekoliko prigoda, no nisu bili koncentrirani do kraja. Mirno su priveli utakmicu kraju i podigli još jedan naslov pobjednika Kupa ŽNS Koprivničko-križevačke.