19.9 C
Subota, 15. lipnja 2024.
100 POSTO

FINALE KUPA Podravka uzela dvostruku krunu, u Poreču nadigrale Lokomotivu za savršenu sezonu!

Na kraju ipak Podravka dolazi do nove titule 33:29!

Podravka je osvojila naslov prvakinja države, nakon dvije godine dominacija Lokomotive. Sad im ista ekipa stoji na putu uzimanja dvostruke krune. Poreč, final-four hrvatskog Kupa – i jedino pitanje hoće li Koprivničanke dići titulu 26. put u povijesti ili će možda Zagrepčanke do svojeg sedmog naslova.

Finale kupa – čvrsto prvo poluvrijeme

Obje su ekipe suvereno prošle polufinala, a iako je Podravka u obje prvenstvene utakmice dobila Lokosice Obrvan je znao da finale neće biti jednostavno. Tako je i počelo, Lokomotiva je “pokazala zube”, te nakon 14 minuta imala 5:7. Obrvan je morao zvati time out – koji je, pokazat će se ipak pogigao njegovu ekipu. U nekoliko minuta Podravka dolazi u vodstvo 8:7, a utakmica se nastavlja u ritmu gol za gol. Na kraju poluvremena vodstvo Podravke 14:13. Poluvrijeme s čvršćom igrom i bez ijednog isključenja.

Podravka ubacila u brzinu više

Odličan ulazak Podravke u nastavak. Gol, pa greška Lokomotive i Mamić potom pogađa za 16:13. Još jedna greška Zagrepčanki, ponovno kontra Mamić i Koprivničanke su na plus 4. Time out za Lokomotivu. Lokosice su došle “k sebi”, no uzalud, Podravka diže brzinu i u 36. minuti 20:15, dotad najveća prednost. Mamić pogađa i sedmerac za plus 6 i čini se kako je Podravka sve bliže savršenoj sezoni bez poraza u svim domaćim natjecanjima. Još koja minuta i 23:16 za Podravku, a Mamić potvrđuje možda i epitet igračice utakmice. A, tek je 41. minuta susreta. Ne mogu Zagrepčanke parirati na polovici drugog dijela, osam razlike. Malo je Podravka posustala pred kraj pa je u 58. minuti bilo 31:27.