14.3 C
Ponedjeljak, 17. lipnja 2024.
prva hnl

FOTO Amer Gojak u posljednjim trenucima probio Farmaceute i donio sva tri boda Dinamu

U Koprivnici je gostovao zagrebački Dinamo, odigrana je posljednja utakmica 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Rijeka je nešto ranije poražena u Zagrebu od Lokomotive s minimalnih 1-0, što je vodećem Dinamu otvorilo priliku da se eventualnom pobjedom odvoji na 10 bodova od prvog pratitelja. Međutim, nešto se pitalo i Tomislava Ivkovića i njegove Farmaceute.

Ivković je na teren postavio tri centralna braniča, dva bočna, tri vezna i dva napadača. Taktika Slavena bila je prepustiti inicijativu Dinamu te tražiti svoju priliku iz kontre i polukontre. Najveću opasnost za Slavenov gol predstavljao je Soudani, najbolji igrač i strijelac Dinama ove sezone.

Prvi opasniji udarac uputio je Dinamo u 25. minuti, Olmo je pucao s dvadesetak metara pored gola. U 37. minuti odbijena lopta iz prekida stigla je ponovno do Olma koji ju drop kick-om šalje preko gola. Igru je u 42. minuti napustio Soudani kojeg se Ivković upravo najviše pribojavao. Dojam je kako je izašao zbog ozljede jer se pri izlasku držao za mišić lijeve noge. Slaven je u prvom poluvremenu dobro izgledao na terenu, čvrsto i kompaktno.

Nk Slaven Belupo - Nk Dinamo

Drugo poluvrijeme otvoreno je šansom Henriqueza u 54. minuti, Čileanac je pucao glavom nakon ubačaja s desne strane, ali Marković nije morao intervenirati. Ponovno je Čileanac bio opasan za Slaven, našao si je prostora iza obrane Slavena u 63. minuti, ali je uputio nedovoljno precizan udarac i rezultat se nije mijenjao. Odmah u idućoj minuti Ivanovski je iskosa uputio udarac, ali je otišao visoko preko gola. U 70. minuti za Slaven je ušao Pejić koji je zamijenio Trebotića. Pritisnuo je Dinamo u posljednjih desetak minuta, što se isplatilo u 89. minuti. Dinamo je okrenuo stranu, s desnog boka ubacio je Rrahmani, a Gojak je u srcu šesnaesterca glavom poslao loptu u mrežu, postavivši konačan rezultat Slaven Belupo – Dinamo Zagreb 0-1.

Dinamovi Bad Blue Boysi tijekom cijele utakmice glasno su navijali, ali su u dva navrata ubacivali baklje u teren.

Također, dojam je da sudačka trojka, koju je predstavljao Mario Zebec kao glavni sudac utakmice, gotovo sve situacije sudila u korist gostiju, u prvom poluvremenu Soudani nije kažnjen žutim kartonom za napucavanje lopte nakon dosuđenog zaleđa, ali otprije znamo da Soudani ima poseban tretman kod sudaca. Posebano se to osjetilo na polovici Dinama kada je svaki dodir bio prekršaj za Dinamo, pa Slaven nije mogao ni približno doći u priliku. Amozitet sudaca primijetio se prema najboljem strijelcu Slavena Ivanovskom, na njemu gotovo da i nije bilo prekršaja, dok je svaki njegov ‘pogled’ prema suparničkom igraču okarakteriziran kao prekršaj za Dinamo.

Iza Tomislava Ivkovića dvije su utakmice na klupi Slavena, kod kuće je remizirao s Hajdukom, te izgubio od Dinama u posljednjim trenucima. Slaven opet nije zabio gol, što je problem koji već duže muči Farmaceute. Slijedi reprezentativna stanka, poslije koje je Ivković najavio vidljive rezultate. Kako se čini, potrebno je pronaći staru formu Mirka Ivanovskog, onu prije operacije trbušnog zida, te uigrati napadačke akcije.

Nakon stanke, Slaven Belupo putuje u Zagreb gdje gostuje kod Rudeša koji nije ostao u dobrom sjećanju. Susret se igra 17. studenog.

SLAVEN BELUPO: Marković – Musa, Međimorec (od 92. Vrljičak), Katić – Purić, Trebotić (od 70. Pejić), Vidović, Bouadla, Goda – Bogojević (od 46. Arap), Ivanovski
TRENER: Tomislav Ivković

DINAMO ZAGREB: Livaković – Rrahmani, Sigali, Benković, Sosa – Antolić, Doumbia, Moro  (od 87. Gojak) – Olmo, Henriquez (od 73. Hodžić), Soudani (od 42. Čorić)
TRENER: Mario Cvitanović