7.9 C
Nedjelja, 20. listopada 2024.
Supersport HNL

FOTO Hajduk uzeo pobjedu, ali Slavenova igra obećaje. Farmaceutima su važnije utakmice koje dolaze

Slaven već u petak opet na Apašu čeka Šibenik. Utakmica je najavljena za 18 sati.

Došao je i taj dan. Lijepo vrijeme i “derbi” prvog na ljestvici Hajduka i posljednjeg Slavena privukao je na Apaš oko 3300 gledatelja. Naravno, bilo je tu više navijača i simpatizera Hajduka, jer osim u “kavezu” njima su bili ispunjeni i ostali sektori na zapadnoj tribini.

Nadamo se da se o Čulini kao o njegovim kolegama neće dugo pričati nakon ove utakmice. Već smo pisali kako Kovačević nije mogao računati na kartoniranog Agbekporna i ozlijeđenog Crepulju. Umjesto njih na terenu su bivši Hajdukovac Čubelić te iskusni Liber. Ostatak momčadi standardan sa Sušakom na vratima, u zadnjoj liniji Bosec, Božić, Kovačić, Lučić, ispred njih spomenuta dvojica veznjaka uz Caimacova. Krila su Grgić i Dolček, a u vrhu napada iskusni veteran Nestorovski. Gattuso je pak u prvih 11 imao i Rakitića, Livaju, Dajakua, Krovinovića, ali i Koprivničanca Šarliju kao povratnika u prvih 11.

Slaven Belupo - Hajduk Split, HNL

Prvi, kakav, takav udarac po golu imao je Slaven koji je dobro otvorio utakmicu. Imaju incijativu. Čubelić je izveo slobodan udarac s 30-ak metara s desne strane. Lopta je bila visoka, Nestorovski je pokušao no bilo je to preslabo glavom i lopta je završila u rukama Lučića. Što je tek vratar Hajduka Lučić izveo dvije minute kasnije. Išao je dribljati Nestorovskog van kaznenog prostora, napadač Slavena uzeo je loptu i vidio samog Dolčeka. Ovaj prebacuje prazan gol s 20 metara. Nakon toga Hajduk preuzima inicijativu i postaje opasan iz polukontri. U 13. Slaven trese mrežu nakon što je Dolček izigrao vratara Lučića i dodao Nestorovskom koji pogađa nogom. Dolček je, provjerili smo, prije toga bio u zaleđu. Dvije minute kasnije Nestorovski opet zabija, sada glavom. Sad se činilo da je sve u redu no prije nego li je produžio do Grgića lijevo bio je za milimetre u zaleđu. Opet nesreća za Farmaceute koji su bolji u prvih 20 minuta.

Uslijedilo je razdoblje nešto mirnije igre. Slaven i dalje pokušava, uglavnom s lijeve strane preko Grgića. Nestorovski se u jednom trenu naljutio na Dolčeka koji povremeno nepotrebno pokušava minijature među tri ili više Hajdukovaca. U 37. minuti odlična kontra Slavena, Liber gura Nestorovskog u for, ovaj kreće sam prema golu i umjesto da pokuša po golu, igra petom za Dolčeka koji to nije ispratio. Nasreću to nije kažnjeno u kontri Hajduka nakon odličnog udarca Dajakua. Sušak se ispružio i iskazao se. Minutu kasnije Hajduk je poveo. Rakitić je izveo slobodan udarac s lijeve strane iskosa.

Takve lopte kod znalaca uvijek su opasne. Ciljao je prvu stativu, Božić je pokušao zatvoriti no nespretno je glavom skrenuo loptu u mrežu za 0:1. Lučić u 43. se malo iskupio za neke “izlete” te obranio Čubeliću udarac iz slobodnjaka s nekih 18 metara, po sredini. U 44. minuti Biuk zabija i za 0:2. Prije toga Diallo je nespretno udario Boseca nogom u glavu kad je ovaj išao u duel. Sudac je očito prosudio da je glava bila “prenisko” pa je pustio akciju. Ovakve stvari se inače redovno sude osim danas. Također, igrač je ležao nakon udarca pa da i nije prekršaj bio je red zaustaviti utakmicu.

Na početku drugog dijela, ne znamo je li zbog ozljede glave ili taktike, Bosec je ostao u svlačionici, a Murić je ušao. Već u 47. minuti Hajduk je mogao imati 0:3. Šarlija je nakon kornera ostao sam s loptom na pet metara i uspio promašiti čitav gol. U 49. Slaven napada preko Libera i Nestorovskog, no nije to bio udarac koji bi napravio probleme Lučiću. Igra se potom malo umrtvila do 60. minute, iako je bilo nekoliko akcija s obje strane koje su obećavale. Kovačević će pokušati s Jagušićem i Martinovićem, van idu Dolček i Caimacov.

Igra se 76. minuta i kao da je nestalo gasa Slavenu, dok je Hajduku prilično lako stajati u defanzivnom bloku kod 0:2; davati loptu u noge Livaji kako bi dobili vremena na razvijanju napada. Nakon dugo vremena u 78. akcija Slavena. Nakon ubačaja Nestorovski pokušava škarice međutim traljavo pa lopta dolazi do Murića desno. Ovaj nije naučen igrati desno pa se spetljao i pao, a lopta završila u gol autu. U 85. Grgić gađa iz trka s nekih 20-ak metara, slabo i neprecizno. Uzvraća Uremović s iste pozicije, on jako i neprecizno, pored vratnice. Jelić Balta imao je odličnu šansu minutu kasnije, no njegov udarac u bližu vratnicu Lučić brani. Premalo je ostalo do kraja da bi se napravilo nešto konkretnije. Kraj. 0:2.

Krš i lom

Jurica i Nenad porazbijali kafić, stol završio u zidu, izbili vrata… “J**** ti mater, ne znaš u koji si grad došao?”

Jurica i Nenad napravili su pravi krš i lom u jednom varaždinskom kafiću, a svemu je pripomogao i alkohol. Općinski...