Srijeda, 26. lipnja 2024.
hrvatski telekom prva liga

FOTO Ivković nadmudrio Bartolovića za domaća tri boda Slavena protiv Cibalije, Kitanovski i Boudla egzekutori

Koprivničanci su u srijedu ujutro otputovali u Medulin kako bi se što bolje spremili za dvoboj s Cibalijom, naime vrijeme u Koprivnici nije bilo idealno, pao je snijeg i trebalo je očuvati teren.

Danas je u 17 sati u Koprivnici gostovala Cibalia u sklopu 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Devetoplasirani Vinkovčani došli su sa 17 bodova u Koprivnicu nadajući se barem jednom novom, međutim nešto se pitalo i domaćina. Farmaceuti su uoči ove utakmice okupirali sedmo mjesto sa 22 boda, a šestoplasirana Lokomotiva, nekadašnji klub današnjeg Slavenova stratega Ivkovića, bježala je samo dva boda. U slučaju pobjede Farmaceuti su imali priliku preskočiti Lokomotivu koja je jučer minimalno poražena u Istri u posljednji tren.

Koprivničanci su u srijedu ujutro otputovali u Medulin kako bi se što bolje spremili za dvoboj s Cibalijom, naime vrijeme u Koprivnici nije bilo idealno, pao je snijeg i trebalo je očuvati teren. U Medulinu su odigrali prijateljsku utakmicu s Istrom koju su svladali 2-0 pogocima novog starog igrača Brezovca i Jovičića. Jovičić je u posljednji čas prijelaznog roka otišao na posudbu baš u Istru, a mladi Bogojević otišao je put drugoligaša Novigrada.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu, a bolju igru okrunili su vodećim pogotkom u 35. minuti. Lopta je došla na desnu gdje je Kitanovski uputio snažan udarac prema vratima Cibalije, a loptu je sa svoje putanje u gol skrenuo branič Cibalije Soldo. 1-0 za Slaven Belupo.

Nk Slaven Belupo - Nk Cibalija

Drugo poluvrijeme inicijativu su imali gosti. Farmaceuti su išli na čuvanje rezultata, pokušavajući preko kontri i polukontri. Uzdrmali su Vinkovčani i gredu, nakon udarca lopta je krzala nekog od igrača i u neugodnoj putanji pogodila prečku. Uveo je Ivković i novog starog igrača Brezovca u 75. minuti kako bi osvježio sredinu, izašao je Trebotić.

Sjajne kontre imali su Farmaceuti, ali lopta nije htjela u gol. Pokušao je Ivanovski, lopta je otišla pored gola, a odmah u idućoj minuti Brezovec trese stativu. U 86. minuti, opet Brezovec. Izveo je sjajan slobodan udarac s 25 metara, lopta se spuštala u same rašlje gola, ali je golman Cibalije Brkić to još čudesnije obranio. U sudačkoj nadoknadi bljesnula je sjajna kontra Slaven Belupa, loptu je s desne strane ubacio Rebernik, a na drugoj stativi nečuvani Bouadla samo je gurnuo loptu u praznu mrežu za 2-0 Slavena. Uspješno su Koprivničanci danas zatvorili sve prilaze svojem golu i upisali važnu pobjedu.

Ova tri boda donijela su Farmaceutima šesto mjesto, iza sebe su ostavili Lokomotivu. U idućem kolu Slaven gostuje u Splitu kod Hajduka koji je danas slavio u najvećem hrvatskom derbiju, Ohandza je zabio za gostujuću pobjedu kod Dinama.

SLAVEN BELUPO: Marković – Kitanovski, Katić, Musa, Goda – Vidović, Trebotić, Puclin – Doležal, Ivanovski, Delić. Još su igrali: Brezovec, Rebernik, Bouadla.
TRENER: Tomislav Ivković

CIBALIA: Brkić, Galić, Ikić, Soldo, Karamarko, Kordić, Miličević, Mrdeša, Muženjak, Tomašević, Vitaić. Još su igrali: Mlakić, Karaula.
TRENER: Mladen Bartolović