Nedjelja, 29. rujna 2024.
Županijski nogomet

FOTO Iznenađenja k’o u priči! Kiksali Ivančani, Fugaplast zaskočio Bregovce, GOŠK Ždalčane, Legrađani uzeli bod Borcu, Kloštranima susjedski derbi

Hrpa odličnih utakmica, golova, akcija je iza nas...

Međunarodni praznik rada ove je godine bio radni za brojne nogometaše amatere. Naime, pred nama je bilo 21. kolo u Prvoj i Drugoj ŽNL, koje nam je, po običaju, donijelo puno uzbuđenja, iznenađenja i odličnih utakmica.

U elitnom rangu jedna je utakmica odigrana jučer, a riješio ju je pogodak Pasaričeka, što znači da su vodeći Kunovčani uspješno preskočili gostovanje u Miklinovcu. Bili su pod imperativom pobjede i uspješno su odradili posao. Jedan dvoboj odigran je i jutros u Đelekovcu, gdje su Sigečani s igračem manje izvukli bod. Osvit je poveo već u petoj minuti preko Nikole Drvarića, a u nastavku je Ezgeta pogodio za Mladost. Dvadesetak minuta prije kraja gosti su ostali s igračem manje, pocrvenio je Bosman, ali pogodaka više nije bilo, završilo je 1:1.

U popodnevnim dvobojima imali smo dva izrazita favorita. Ivančane, koji su u Kunovcu ugostili društvo iz Žabna, i Drnjančane, koji su gostovali kod posljednje Viktorije. Do bodova su, zanimljivo, došli samo jedni. Sloga je poražena 0:1, a Tomislav je odigrao 2:3, s time da je za pobjedu zabio na samom kraju. Molvarci su igrali susjedski derbi u Novigradu, no za razliku od rivala, oni su u odličnoj utakmici uzeli tri boda. Bilo je 2:4.

ŽNL Peteranec - Močile

Lipa je upala u malu krizu rezultata pa se danas vadila protiv Kalinovca. Igralo se u Hlebinama, no to im nije pomoglo. Gubili su 0:2, došli do 2:2, no u posljednjoj minuti za goste je pobjednički pogodak zabio Belobrk. Za kraj nam je ostao dvoboj u Peterancu između Panonije i Močila. Uoči susreta dijelilo ih je pet pozicija na ljestvici, odnosno četiri boda, a sukladno tome domaćini su bili lagani favoriti. Međutim, Močilani su ih potpuno nadigrali i slavili 1:4.

Na ljestvici je Bratstvo i dalje vodeće, no sad je i povećalo svoju prednost ispred Sloge, koja je pala na treće mjesto. Drugi su Molvarci, koji za Kunovčanima kaskaju četiri boda. Na dnu je Viktorija.

Druga ŽNL

I u Drugoj ŽNL dva su susreta odigrana ranije. Sokol je u Sokolovcu s 2:0 bio bolji od Prugovca, a Starigrad je kao domaćin u Đelekovcu uzeo sva tri boda protiv Bojovnika (2:1). U dvoboju prvog i zadnjeg u Bregima vidjeli smo veliko iznenađenje. Gosti su došli do vrijednog boda, a mogli su i do sva tri, jer su vodili 0:2. Domaćini su se vratili u zadnjih 10-ak minuta i iščupali bod (2:2). Tri domaća boda zato su uzeli Herešinčani protiv Podravca iz Torčaca. Raspucali su se i zabili čak šest komada. Dakle, 6:0.

U Gotalovu se igrao prekodravski derbi GOŠK-a i Prekodravca. Ždalčani bolje stoje na ljestvici, ali bila je ovo sasvim otvorena utakmica u kojoj su slavili domaćini 2:0. Još jedno iznenađenje. Za kraj, Čvrstec je ugostio Rudar iz Glogovca, a Gornja Rijeka Mičetinca. Bodove su uzeli domaćinijer je Čvrstec slavio 5:2, a Gornja Rijeka 4:0.

Što se tiče ljestvice, Bregovci, unatoč kiksu, sigurno plove prema Prvoj ŽNL, jer imaju pristojnu bodovnu zalihu, a na začelju je Fugaplast iz Gole.

Četvrta NL BJ-KC-VT
ŽNL Imbriovec

U ovome rangu natjecanja većina utakmica odigrana je u subotu, no danas su nas čekala dva susjedska, a ujedno i županijska derbija. Jedan u Imbriovcu, drugi u Kloštru Podravskom. U Imbriovcu je Borac bio favorit protiv Graničara iz Legrada, ali tu ulogu nije opravdao. U ludoj utakmici s četiri gola svaka je momčad zabila po dva. U Kloštru je, pak, gostovao Ferdinandovac, koji je u nešto boljoj formi. Kloštrani nikako ne mogu uhvatiti pravi tempo i zato im je današnji dvoboj bio od prilično velike važnosti. Na njihovu sreću, neugodna serija je prekinuta, slavila je Mladost 2:1, s time da je pobjednički pogodak zabila pred sam kraj.

Na ljestvici Tehničar i Pitomača vode veliku bitku za naslov, dijele ih tri boda, Graničar iz Bušetine odavno je odustao i samim time ispao iz lige, a iznad njih su Picoki, kojima konkurencija sve više bježi.