21.8 C
Nedjelja, 1. rujna 2024.
VAŽNA UTAKMICA

FOTO Kakva šteta! Posljednja Gorica s igračem manje uzela vrijedan bod na Apašu i ‘uskratila’ slavenaše za treće mjesto

Pred slavenašima su sad dva neugodna gostovanja. Za tjedan dana idu na noge Lokomotivi, a nakon toga čeka ih vrući Poljud. Prije toga, u ponedjeljak, ždrijeb je polufinala kupa

Nakon što su u Rijeci svladali istoimenog domaćina, a zatim tri dana kasnije riješili i Rudeš, pred slavenašima je danas bilo još jedno teško iskušenje. Iskušenje koje ih je moglo odvesti do trećeg mjesta i učiniti protekli tjedan jednim od uspješnijih u posljednjih, usudimo se reći, nekoliko godina. Za tako nešto trebalo je svladati Goricu, posljednju momčad lige, koja, unatoč poziciji na ljestvici, igra vrlo dobro, što su osjetili i Dinamo i Hajduk i Lokomotiva. Gorica je i danas bila tvrda i čvrsta i uzela vrijedan bod, završilo je 1:1.

Prvu pravu priliku na utakmici vidjeli smo već u 8. minuti, kada su gosti imali puno sreće. Bosec je prošao po desnoj strani i odigrao u gostujući šesnaesterac, gdje je Manaj primirio loptu za Crnca, ovaj je opalio i pogodio gredu. Općenito gledano, domaćini su bili bolji na otvaranju, igralo se na polovici Gorice, ali bez pravih prilika. Kasnije su i gosti ‘prodisali’, ali vratar Slavena Čović je komotno mogao ostati u svlačionici, jer loptu praktički nije ni primio. Štoviše, uz priliku Crnca s početka utakmice izdvojit ćemo još i dalekometni pokušaj Boseca iz nadoknade i bilo je to sve u prvih 45 minuta.

Nastavak je bio nešto življi, jer su gosti poveli u 53. minuti iz prve prilike na utakmici. Jednu brzu polukontru iskoristio je Mitrović i Gorica je pomalo neočekivano povela. Značilo je to da se Slaven mora otvoriti i igrati hrabrije i to se dogodilo. Naime, samo sedam minuta kasnije vidjeli smo i drugi gol, ovaj put na drugoj strani igrališta. Manaj je obavio veliki dio posla, jer je prethodno pucao, Radošević je obranio i odbio loptu ravno na nogu Crncu, koji nije imao težak zadatak. Zabio je svoj peti pogodak i Slaven je vrlo brzo bio natrag u igri, a do kraja je ostalo više od pola sata.

Slaven Belupo - Gorica, HNL

Desetak minuta kasnije udarac je oprobao i Mioč, a u 75. minuti gosti su ostali s igračem manje, nakon što je Steenvoorden žestoko startao na raspoloženog Crnca. Bio je to znak za još veću ofenzivu, ubacio je Zekić naprijed i gorostasa Borasa, inače obrambenog igrača, ali Gorica se vrlo dobro branila i sve zaustavljala tako da se mreže više nisu tresle.

Slaven je tako pao za jedno mjesto na ljestvici, odnosno dijeli četvrto mjesto s Varaždinom, ali ludnica je poprilična, jer treći Osijek ima samo dva boda više, a Rijeka i Istra dva manje. Dakle, pola lige u borbi je za treće, odnosno četvrto mjesto i bit će tu još svega, jer je do kraja ostalo još 12 kola. Drugim riječima, u igri je još 36 bodova.

Na kraju napomenimo kako su pred slavenašima dva neugodna gostovanja. Za tjedan dana idu na noge Lokomotivi, igra se u subotu u 16 sati, a nakon toga, također u subotu, čeka ih vrući Poljud. Prije toga, u ponedjeljak od 11 sati, ždrijeb je polufinala kupa i saznat ćemo protiv koga će se Farmaceuti 5. travnja boriti za finale, koje se igra na Rujevici.