Uz to, protive se dovoženju smeća iz drugih županija, osim Koprivničko-križevačke, smeta im nepostojanje sustava odzračivanja i odvođenja plinova na prvoj i drugoj plohi Piškornice zbog čega samozapaljenjem nastaju požari.
Iz udruge Zelena Podravina zahtijevaju trenutni prekid dovoza smeća na Piškornicu, s obzirom da je tamo deponirano 419 tisuća tona, koliko dozvoljavaju okolišna i uporabna dozvola. Ujedno žele hitnu provedbu uredbe Vlade Republike Hrvatske o razvrstavanju otpada na kućnom pragu te hitnu nabavku kanti za pojedine vrste otpada i mobilnih sortirnica jedinica lokalne samouprave.
Traže hitnu sanaciju deponija tako da se postojeće smeće s prethodno sanirane lokacije izmjesti na četvrtu plohu deponija, kao i nesortiranog dijela deponija smeća Piškornica te hitan odabir i gradnju novog deponija inertnog otpada Koprivničko-križevačke županije na novoj lokaciji, poštujući sve standarde očuvanja okoliša i prirode i mjere sprečavanja negativnog utjecaja na zdravlje ljudi i životinja.
Tvrde da četvrta ploha na deponiji može samo privremeno biti odlagalište inertnog otpada Koprivničko-križevačke županije do kraja 2020. godine i do izgradnje odlagališta inertnog otpada na novoj lokaciji koja se mora izgraditi tijekom dvije godine.
Iz udruge su izrazili želju da se provodi stalna mjesečna kontrola kvalitete zraka, podzemnih voda i tla kao i vodotoka Gliboki od strane neovisnog laboratorija tijekom čitavog trajanja sanacije deponija, kao i privremenog odlagališta inertnog otpada te naposljetku potpuno zatvaranje Piškornice.