16 C
Nedjelja, 16. lipnja 2024.
Supersport HNL

FOTO Slaven s igračem manje izgubio u utakmici punoj preokreta, u zadnjim trenucima prosuo sve

Slaven Belupo ugostio je Dinamo u pretposljednjem, 35. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige. Iako je Slaven pretposljednji i ne može ispasti, a Dinamo je već proslavio naslov prvaka Hrvatske i čeka finale Kupa, motiva za dobar rezultat i jednima i drugima sigurno ne manjka.

U sastavu Slavena nije bilo posebnih iznenađenja. Istrčali su Čović, Pllana, Božić, Štefulj, Bosec, Lepinjica, Caimacov, Agbekpornu, Šakota, Šuto i Štrkalj. Kao što je trener Radeljić najavio, Mioč nije u sastavu dok (i ako) ne potpiše novi ugovor.

S druge strane, Jakirović je ispremiješao sastav kako bi sačuvao neke igrače za finale Kupa protiv Rijeke. Zagorac, Perković, Šutalo, Živković, Vidović, Rog, Halilović, Bulat, Kaneko, Brodić i Kulenović bili su njegovih prvih 11.

Slaven - Dinamo

Gol na samom početku

Nije prošlo puno i već se tresla mreža, i to Dinamova. Štefulj je pogodio s 30-ak metara, udarcem koji je možda bio i ubačaj, u svakom slučaju neobranjivo za Zagorca – 1:0 u 4. minuti. Spomenimo i da je Štefulj zapravo zabio svojima – on je na posudbi u Slavenu upravo iz Dinama.

Ubrzo još jedna prilika za Slaven, no Štrkalj je volejem prebacio loptu preko gola. Dinamo u prvih 20 minuta nije stvorio ozbiljnu priliku, Slavenaši su uspješno odbijali sve napade. U 30. minuti iz igre je morao izaći kapetan Farmaceuta Božić, udarac koji je pretrpio 15-ak minuta ranije očito je bio prejak pa je umjesto njega ušao Boras.

Osim toga i nekoliko žutih kartona s obje strane, nije bilo posebnih uzbuđenja sve do 40. minute. Šuto je izbio sam pred Zagorca, no pucao je tik pored vratnice, nakon čega ga je Dinamov golman još i “pokupio”. Lijepa prilika za Slaven, nedostajali su centimetri za novi gol.

Do kraja poluvremena Kulenović je imao najbolju priliku za Dinamo na utakmici, no lopta je otišla četiri-pet metara pokraj gola, što dovoljno govori o tome kakve su prilike imali. Tik prije kraja poluvremena Štrkalj je imao odličnu šansu povećati vodstvo, pucao je iz prve s desetak metara, no Zagorac je odlično obranio. Na odmor se otišlo s 1:0, čime Dinamo može biti i zadovoljan.

Gol na samom početku – opet!

Nakon nepune minute igre u drugom dijelu, prilika za Dinamo. Živković je glavom pucao malo pored gola, dovoljno blizu da natjera Čovića da se dobro protegne. No, Čović nije mogao ništa protiv udarca Brodića u 48. minuti. Lopta se odbila od Štefulja nakon slobodnog udarca ravno na nogu Brodiću, koji ju je zakucao u donji lijevi kut – 1:1.

Uskoro Dinamo i preokreće na 1:2 pogotkom Kulenovića, koji se našao jedan na jedan s vratarom Farmaceuta i bio precizan. U samo pet minuta Slaven je prosuo vodstvo, a Dinamo se potpuno probudio.

Slaven se također pribrao i izjednačio na 2:2 preko mladog Jagušića, koji je zabio svoj prvi pogodak u ligi. Bila je to 62. minuta, a pucao je izvan kaznenog prostora i lopta se od bloka odbila u Dinamovu mrežu.

Dva žuta u dvije minute

To je “diglo” Slaven, koji se ohrabrio i razbudio. Lepinjica je u 67. minuti dobro pucao iz daljine, no nedovoljno precizno. No, nova nevolja za Slaven u 70. minuti – Agbekpornu je u nekoliko minuta uspio dobiti dva žuta kartona i ostaviti svoju momčad na cjedilu. To mu je drugi crveni karton ove sezone.

Logično, nakon toga se Slaven zatvorio i povukao da sačuva bod, no nije uspio. U zadnjim trenucima za Dinamo je zabio Vrbančić, za 2:3 i pobjedu.

Spomenimo da u posljednjem kolu Slaven Belupo gostuje u Rijeci, utakmica će se igrati u subotu u 19 sati.