26.2 C
Ponedjeljak, 17. lipnja 2024.
Hrvatski Telekom Prva liga

FOTO Stipićev Slaven izgubio u posljednjim minutama, Rijeka preokrenula i odnijela tri boda

Već nakon 15 minuta utakmice Slaven je vodio. Na ubačenu loptu s desne strane savršeno je natrčao Radivojević i glavom zabio za 1-0. Do poluvremena rezultat se nije mijenjao, a može se itekako reći da su Farmaceuti dominirali.

Nešto više od desetak dana imao je Tomislav Stipić za upoznavanje nove ekipe i nametanje početnih karakteristika igre koju preferira. Za nešto više treba puno više vremena. Ipak, prve naznake vesele sve navijače koprivničkog prvoligaša.

Na Apaš je danas stigla Rijeka, Rijeka koja također ima novog trenera. Rožman je ipak imao više vremena nego Stipić, duže je u klubu, ali na terenu se to nije vidjelo. Krenuo je Stipić sa sljedećom postavom: Ježina na vratima, u obrani Radivojević, Nowak, Božić i Bogojević, u vezi Puclin, Jajalo, Glavčić i Paracki, a u napadu Krstanović i Lima.

Kako je počeo drugi dio, Rijeka je i dalje bila uspavana dok je Slaven pokušavao i tražio put do još jednog pogotka. Ulaskom Pavičića Rijeka je počela aktivnije kombinirati i prijetiti, jedan prodor Tomečaka stvorio je veliku napetost, ali su Farmaceuti to očistili. U 68. minuti Stipić je ubacio Zirduma umjesto veznjaka Glavičića i pokazao svojima da stanu u formaciju 5-4-1. Dakle, polako je zatvarao utakmicu.

No, vodstvo nije uspio zadržati. U 74. minuti Tomečak s boka ubacuje loptu, a Gorgon ostaje sam i zabija za 1-1. Dojam je da ga je Bogojević pustio da ode sam baš onda kad ga je trebao ispratiti do kraja. Samo minutu kasnije Andrijašević je imao veliku priliku za preokret, ali pucao je preko gola. Uzvratio je Slaven preko Krstanovića u 82. minuti, ali Prskalo je spasio stvar na crti.

A onda preokret. Ubačaj sa strane očistio je Ježina, no samo do Acostya koji je loptu primirio na prsa i poslao ju ljevicom u mrežu Slavena za preokret i tri boda Rijeke.

U idućem kolu Slaven gostuje na Poljudu kod Hajduka

Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, 19. listopad, 17.30 sati

Slaven Belupo – Rijeka 1-2

Super vijesti

FOTO Novi vrtić u Herešinu dobro napreduje, najesen će 50-ak mališana imati svoje mjesto u njemu

Vrtićki kapaciteti u Koprivnici dobit će pojačanje u vidu novih vrtića u Herešinu i Bajeru, kao što smo već...