Subota, 19. listopada 2024.
EHF Liga prvakinja

FOTO Suci po isteku vremena poklonili sedmerac Dankinjama i ukrali utakmicu Podravkašicama

Dodajmo još samo kako je Obrvan i u ovoj utakmici čuvao oporavljenicu Barišić.

Gotovo do posljednjeg mjesta, dosad najviše u Ligi prvakinja, bila je ispunjena koprivnička sportska dvorana Gimnazije. Gostujuća pobjeda kod rumunjske Glorie i dolazak danskog Nykobinga, “starih” poznanica, privukli su brojne Koprivničanke i Koprivničance.

Svjedočili su remiju pa sad Podravka ima tri boda prije trodjedne pauze od Lige prvakinja. Osim za samopouzdanje, bitan je to bod i za ambicije kluba koji ne krije – a s obzirom na igre i zaslužuje – želju za prilikom u play off-om.

Prvo poluvrijeme Podravka je “dobila” na kvalitetu. Na kraju 18:14, zahvaljujući golu Birtić iz deveterca već na isteku vremena. Sve su “Dankinje” bile u živom zidu, no Podravkašica je lukavo krenula i pričekala da doskoče natrag kako bi pogodila nebranjeni dio mreže. Plus četiri unatoč nešto lošijoj partiji Bešen na vratima (tri obrane), a na koju smo navikli da poput hobotnice zatvara svoja vrata. Gošće su imale tri obrane više, a Podravka gotovo 50-postotnu učinkovitost napada (Nykobing 36 posto).

Podravka – Nykobing // Foto: Ivan Brkić

Ono što je ključno za prvi dio je što je Podravka zabila čak četiri gola s igračicom manje, a gošće tek jedan. Sve do 3:2 igralo se gol za gol, da bi Podravka preko Kragulj i Pletikosić otišla na 5:2. U jednom trenutku vratile su se na gol zaostatka, no potom je krenula ofenziva Podravke koja ih dovodi do najveće prednosti od 13:6 nakon 20 minuta igre.

U nastavku smo tri minute čekali na gol, a onda Birtić zabija za 19:14, pa Kragulj za 20:14. Nykobing prvi gol zabija iz poklonjenog sedmerca tek u sedmoj minuti nastavka. Zabile su još tri i došle na 20:18. Deset minuta prije kraja, nakon dosta grešaka s obje strane 23:21 za Podravku. Nykobing se strpljivo primaknuo i na gol razlike, a u 55. Pletkosić zabija svoj šesti važan gol za 25:23. Gusto je pred kraj. Nykobing prosipa ključnu loptu minutu i pol prije kraja kod 27:25 i Podravka ima veliku šansu za pobjedu. Nykobing zabija nakon što Podravka nije i potom problemi u zadnjoj sekundi. Vrijeme je isteklo kod 27:26, no suci su gledali je li vrijeme uistinu prošlo nakon izgubljene lopte Podravke. Na kraju crveni karton za Anu Pandžu i sedmerac za Nykobing jer su sudili da je krivo spustila loptu Dankinjama.

Čisto poklonjena lopta gošćama koje iz sedmerca izjednačuju na 27:27. Kraj.