19.3 C
Utorak, 25. lipnja 2024.
SLAVEN BELUPO BEZ BODOVA I PROTIV OSIJEKA

FOTO Zoran Zekić se vratio na Apaš i “kupio si” malo mira, Mierez produbio krizu Farmaceuta

Sad će se u Miškininoj, ako je vjerovati špekulacijama, raspravljati o sudbini Roya Ferenčine

Slaven Belupo i sedmu utakmicu zaredom ne zna za pobjedu u HNL-u, a šesti poraz u tom crnom nizu nanio mu je Osijek koji je na Apašu slavio s minimalnih 0:1.

Tako se Zoran Zekić pobjedonosno nakratko vratio na Apaš, prekinuo crnu seriju svojih Osječana i “kupio si” malo mira, dok će se sad u Miškininoj, ako je vjerovati špekulacijama, raspravljati o sudbini Roya Ferenčine.

Slaven Belupo - Osijek

U sastavu Slavena nije bilo Agbekpornua, Lepinjice i Štrkalja, a to je ostavilo traga, pogotovo u prvom poluvremenu u kojem su Farmaceuti samo jednom opasnije ugrozili Osječane. Ponovno je momčad Roya Ferenčine skupo koštao “uspavaniji” ulazak u susret jer je gol koji je odlučio pobjednika pao u samom uvodu.

Rano vodstvo Osječana

Osječani su iz prve prilike u šestoj minuti poveli i, na kraju se ispostavilo, zabili pogodak vrijedan sva tri boda. Nejašmić je opalio s 20 metara i Sušak je privremeno ukrotio njegov pokušaj, kao i udarac Jugovića s pet metara, ali lopta se i drugi put odbila do gostujućih napadača, točnije Miereza kojem nije bilo teško zatresti nebranjenu mrežu.

U 21. minuti dočekali smo i prvu priliku Farmaceuta. Mioč je ubačajem pronašao novopridošlog ugandskog napadača Lumala, ali je njegov udarac iskosa sa sedam metara bio previsok. Odmah u idućem napadu Osijek je zapucao zicer. Nejašmić je idealno uposlio Jurišića koji je izbio sam pred Suška, no srećom za domaće navijače promašio je okvir gola.

Prilika Božića

Odmah na početku nastavka Roy Ferenčina napravio je dvostruku izmjenu i iz igre su izašli Murić i Lumala, a ušli Liber i Nongoh. Farmaceuti su tim izmjenama malo živnuli i bili su blizu izjednačenja u 53. minuti. Nakon udarca iz kuta lopta se odbila do Božića, ali je njegov udarac sa sedam metara blokirao Bralić.

U 58. minuti Šakota je potegnuo s 25 metara, no lopta je završila iznad grede i ipak nije bilo prave opasnosti za Malenicu. Pokušao je u 61. minuti i Nongoh udarcem “izvana”, ali ni ovaj put vratar Osijeka nije imao težak zadatak.

Štefulj bio najbliži golu za remi

Pritisak Slavena nije urodio plodom ni u 63. minuti kad je ponovno Bralić spasio Osječane blokom udarca Šute, a odbijenu loptu ni Bosec nije uspio poslati u okvir gola. Najbolju priliku za izjednačenje Farmaceuti su imali u 73. minuti u kojoj je Štefulj ostao sam na 13 metara, a njegov udarac završio je pokraj lijeve vratnice.

Jedina prijetnja Osječana u nastavku bio je pokušaj Miereza u 81. minuti iz slobodnog udarca s 20 metara. U samoj završnici Ferenčina je pokušao uvođenjem najboljeg juniorskog strijelca Mrdakovića doći barem do boda, ali je mreža Malenice ostala netaknuta i Osijek je s Apaša odnio sva tri boda.

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 0:1 (0:1)

STRIJELAC: 0:1 Mierez (6).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec, Pllana, Božić, Štefulj – Jelić Balta (od 76. Jagušić), Šakota – Murić (od 46. Nongoh), Mioč (od 90. Brdik), Šuto (od 84. Mrdaković) – Lumala (od 46. Liber). TRENER: Ferenčina.

OSIJEK (4-3-3): Malenica – Gržan (od 90. Guedes), Duarte, Bralić, Jurišić – Prekodravac, Nejašmić (od 90. Brlek), Čokaj (od 59. Vrbanac) – Omerović (od 59. Matković), Mierez, Jugović (od 77. Bukvić). TRENER: Zekić.