10.7 C
Subota, 14. rujna 2024.
EHF Liga prvakinja

FTC – PODRAVKA 33:24 Bešen spriječila katastrofu, Koprivničanke premekane za čvrste Mađarke

U Koprivnicu stiže CSM Bukurešt. Prilika je to za prvu pobjedu. Nadamo se da će koprivnički Bepo biti ispunjen do kraja.

Rukometašice Podravke Vegete gostovale su danas u predgrađu Budimpešte u dvorani Erd kod aktualnih mađarskih prvakinja FTC-a. Drugo je to kolo EHF Lige prvakinja, a ekipa trenera Obrvana u prva dva kola ima i dvije ponajbolje ekipe u Grupi A. Podsjetimo, Krim je u Koprivnici prije tjedan dana prilično sretno uzeo dva boda 23:24.

Mađarke su jedne od glavnih favoritkinja grupe, a u prvom su kolu s devet razlike kući ispratile danski Nykobing. Koliko je jak FTC pokazala je i ova utakmica u kojoj Podravka nije imala previše šanse za iznenađenje. Doduše nisu si ni Podravkašice mnogo pomogle crnom rupom u prvom poluvremenu kad su se domaće rukometašice odlijepile.

Podravka je povela preko Šenvald, da bi domaće igračice izjednačile. Onda je Mamić morala na sedam metara, vjerojatno malo i pod dojmom prvog kola kad su ona i suigračice uspjele promašiti čak osam od 12 sedmeraca. Ipak, nasreću pogađa, a potom pogodak veže i Katarina Pandža za 1:3. Nekoliko grešaka u napadu i evo FTC-a na 3:3. Birtić opet pogađa za vodstvo Podravke, a Bešen upisuje i svoju treću obranu. I onda “boom”, nakon 11 minuta 4:8 za naše djevojke, igraju vrlo dobar rukomet, posebno u defanzivi, a u napadu učinkovito posebno iz tranzicije koristeći sporije vraćanje domaćih.

Podravka upala u crnu rupu

No, teško je očekivati da FTC neće proigrati, pogađaju četiri u nizu za 8:8. Koprivnička ekipa pet minuta ne zna za gol, a to prekida Katarina Pandža za 8:9. FTC dolazi do prvog vodstva u 19. minuti 10:9 iz kontre. Bešen spašava Podravku petom obranom i Mamić uzvraća nakon sprinta za 10:10. Obrana Podravke polako pada prije kraja prvog dijela i Marton zabija za 12:10. Priliku je Obrvan odlučio dati novom pojačanju, mladoj Kosovac, dok Mamić seli na klupu. Koprivnička ekipa zasad ne parira agresivnošću. FTC ima 9:2 nakon 11. minute kad su Koprivničanke imale plus četiri. Mađarke kažnjavaju “raspad” Podravkašica i na odmor se otišlo s već ovećih plus pet 17:12.

Koprivničanke su otvorile nastavak s tri suđene tehničke greške. Prvi gol zabio je FTC, a onda opet sedmerac za Podravku. Katarina Pandža promašuje drugi sedmerac od tri danas za Koprivničanke. Ne znamo vježbaju li se na treninzima, možda ne bi bilo loše. Bešen brani 12-i udarac i drži Podravku na koliko-toliko prihvatljivih minus šest. Podravka zabija prvi gol u nastavku nakon gotovo sedam minuta. Ne pomažu ni talijanske sutkinje koje na trenutke djeluju kao da bi ih se moglo upoznati s rukometnim pravilima.

Stižu jake Rumunjke

Na polovici drugog dijela 25:20 za FTC. Bila je to ipak prevelika prednost da bi Podravka ozbiljno priprijetila FTC-u pa je susret završio 33:24.

Podravka se sad okreće 2. kolu domaćeg prvenstva, a 3. kolo Lige prvakinja na rasporedu je već iduću subotu u 18 sati. U Koprivnicu stiže CSM Bukurešt. Radi se o još jednoj snažnoj ekipi. Nadamo se da će koprivnički Bepo biti ispunjen do kraja.