19.9 C
Srijeda, 26. lipnja 2024.

SLAVEN NA ČELU TABLICE // Slaven Belupo – Istra 1961 3:1

Slaven Belupo pobijedio je u 2. kolu MAXtv Prve lige pulsku Istru 1961 s 3:1 (2:0).

Ovo je izvještaj uživo. Kod domaćih bio je ozlijeđen samo Gregurina, ali se u subotu na treningu ozlijedio Vugrinec. Kod gostiju zbog ozljeda izvan sastava su trojica: Havojić, A. Pamić i Jelić. Uz to Anđelković je oporavljenik, pa svi ti igrači nisu konkurirali za sastav u današnjoj utakmici. Ahmad Sharbini, najnovije pojačanje Istre 1961 stavljen je među pričuve.

Prvi ozbiljniji pokušaj na utakmici bio je prodor Maras u 7. minuti po lijevoj strani. U 2. minuti utakmica je na kratko prekinuta zbog ozljede Siniše Linića. Istra 1961 ima malobrojnu, ali glasnu potporu s tribina, bubnjevi i zastave. Manje je gledatelja nego što se očekivalo: vjetar i oblaci sigurno su preplašili dio ”kibica”.

U 13. minuti snažan udarac Kokalovića preko gola.

RAK I GLAVICA U 21. I 27. MINUTI ZA 2:0

Nakon jednog pokušaja gostiju u 21. minuti kopta je ubačena s desna, pucao je Rak i pogodio gredu, ali ju je istodobno odbio i golman Prskalo, lopta je prešla liniju, a Delić je potvrdio gol kad je lopta već bila iza crte. To je naš dojam. Ima i tvrdnji da je loptu u gol smjestio Prskalo. Nemamo ”ugrađene čipove” da bismo ”vrtili” situacije, ali nije ni važno. Važno je da je Slaven Belupo u četiri službene utakmice do poluvremena zabio 15 golova!

No, dok smo sređivali dojmove Glavica je nakon krasne akcije s pet metara natrčavši zabio gol. Akcija je i počeo Glavica, nastavio Delić, loptu je dobio Šaban na lijevoj strani, vratio pred gol, a Glavica završio. Jako je dobro to izgledalo.

Delić je zaradio pljesak u 33. minuti nakon snažnog udarca s desne strane iznad suprotnog ugla Prskalova gola. U 42. Prskalo odbija Marasovo ubacivanje, Batarelo prihavaća loptu i iz daljine puca preko gola. I opet pljesak.

Odlično je pucao i Siniša Linić u 44. minuti. Slobodni udarac s nekioh 30-ak metara, međutim, završio je iznad grede Rodićeva gola. Rodić nije imao ozbiljniju intervenciju, bilo je to uglavnom nužno hvatanje lopti.

Prvo poluvrijeme završilo je sigurnim, zasluženim vodstvom Slavena Belupa 2:0. Bilo kakve priče o umoru momčadi koje igraju Europi, oduvijek smo tvrdili, samo su izgovori. Ako je momčad dobro pripremljena, ako trener pametno određuje sudjelovanje u igri, onda je dobra i raspodjela odmor-umor. Isto je i u drugim loptačkim sportovima, rukometu primjerice. Tko zna, zna.

Kiša rastjerala pričuve // Foto Ivo Čičin-MašanskerU pauzi između dva poluvremena spustio se veliki pljusak, koji je potjerao pričuvne igrače s terena, a gledatelje sabio na pokriveni dio tribine. Nebo se doslovice spuistilo na Koprivnicu, Poslije se pojavila i duga.

Duga nad stadionom // Foto Ivo Čičin-MašanskerDRUGO POLUVRIJEME

Slaven Belupo nastavio je s aktivnom igrom. u 52. minuti snažno iznad gola pucao je Rak.

U 57. minuti i Bubnjić je oprobaio udarac. Pucao je ”slobodnjak” s tridesetak metara. Iznad gola. Prvi žuti karton na utakmici ”pao” je u 59. minuti, dobio ga je Križman. Počelo je počelo: u 61. minuti ”požutio” je i Batarelo.

A onda nastavak ”golijade”. Glavica je snažno pucao, Prskalo odbio loptu, a Delić je naletio i zabio loptu u praznu mrežu za 3:0 u 62. minuti. Slaven Belupo nastavlja fantastičan niz – 16 golova na početku sezone!

U 70. minuti Nikola Rak je izveo minijaturu, riješio se suparnika i pucao sa 16 metara, no preko gola. Svejedno – pljesak.

Istra 1961 smanjila je na 3:1 golom Križmana, koji je, nakon akcije Prelčeca, pucao s lijeve strane u šesanestercu i provukao loptu između Rodića i stative. Zapravo se loptu i odbila u gol od padajućeg domaćeg golmana.

Iako je tempo splasnuo, valja reći da Istra nije posustala, pa je pridonijela da utakmica bude zanimljiva do kraja. Napadali su gosti i u 88. minuti. I poslije. No, utakmica je završila pobjedom domaćih 3:1 (2:0) i Slaven Belupo i nakon drugog kola i prije utakmice Hajduk – Split vodi na prvenstvenoj ljestvici.

UTAKMICA 2. KOLA MAXtv PRVE LIGE

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 3:1 (2:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 1500. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Pomoćnici: Krunoslav Ambrinac (Zagreb) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Četvrti sudac: Alen Gerek (Zabok). Delegat: Marijan Klepo (Zagreb).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Purić, Grgić, Bubnjić, Maras (od 67. Pilipović) –  Kokalović, Batarelo – Glavica (od 79. Čanađija), Rak, Delić – Šaban (od 65. Bušić). TRENER: Roy Ferenčina.

ISTRA 1961 (4-2-3-1): Prskalo – Sušić, Čagalj, Stranatić, Milić – Jerković (od 77. Jugović),  Linić (od 46. Ah. Sharbini) – Prgomet, Bačelić Grgić, Ottochian (od 66. Prelčec) – Križman. TRENER: Igor Pamić.

STRIJELCI: 1:0 Rak (21.), 2:0 Glavica (27.), 3:0 Delić (62.), 3:1 Križman (76.).

ŽUTI KARTONI: Batarelo (Slaven Belupo), Križman (Istra 1961).

CRVENI KARTONI: –

IGRAČ UTAKMICE: Dejan Glavica (Slaven Belupo).

Pan Ljetna liga

FOTO Malonogometne vratolomije zagospodarile na igralištu Apaša, počela je Pan Ljetna liga

Županijske nogometne lige završile su prije nekoliko tjedana, no ljubitelji nogometa ne moraju očajavati. Osim Europskog prvenstva, ljubitelji nogometa...