Subota, 31. kolovoza 2024.
Supersport HNL

Istra produbila agoniju Farmaceuta, novi poraz koprivničke momčadi
I

Današnja utakmica posljednja je prije kratke stanke od dva tjedna, a koju će Farmaceuti iskoristiti kako bi dodatno uigrali momčad.

Nogometaši Slaven Belupa danas su na domaćem terenu u susretu 5. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige ugostili momčad Istre.

Farmaceuti do današnje utakmice u četiri odigrana kola imali su upisan tek jedan bod. Današnja utakmica posljednja je prije kratke stanke od dva tjedna, a koju će Farmaceuti iskoristiti kako bi dodatno uigrali momčad. Posebno, s obzirom na to da je u posljednja dva tjedna u klub došlo nekoliko novih igrača.

Na golu Sušak, zadnja tri u obrani Boras, Božić i Lešković, u vezi Crepulja, Lučić, Caimacov i Bosec, dok su u vrhu utakmicu započeli Dolček, Butić i Grgić. Trener Radeljić i ovu je utakmicu gledao s tribine zbog kazne koju je zaradio u trećem kolu protiv Lokomotive. Tako da je Farmaceute i danas vodio Mario Dodik.

Glavni sudac utakmice danas je bio Dario Bel iz Osijeka, dok su u VAR sobi njegove odluke budno pratili Ante Čulina i Ivan Mihalj.

Prvih 20-ak minuta prolazi u ispitivanju snaga bez izražene akcije s bilo koje strane. Igra se čvrst nogomet pa je tako u prvih 25 minuta napravljeno čak 10 prekršaja. U 26. minuti Slaven ima polukontru, duga lopta pronalazi Butić u 16-ercu no traljavo reagira te gosti bez većih problema uzimaju loptu. Samo četiri minute kasnije, Istra na sredini uzima loptu, u samo nekoliko dodavanja matira obranu domaćina te Čuić posprema loptu u mrežu Suška. Istra vodi 1:0.U 39. prijeti Slaven, Butić puca u bliži kut no gostujući vratar na pravom je mjestu te lopta odlazi u korner. Samo dvije minute kasnije Bosec puca s ruba 16-erca, no lopta odlazi pokraj gola. Slaven do kraja poluvremena pritišće, no fali realizacije pa se na poluvrijeme odlazi s 1:0 za goste.

Iako gosti vode nakon prvog poluvremena, statistika je na strani Slavena koji ima 56 posto posjeda lopte. Obje momčadi imaju po jedan udarac u okvir gola, četiri udarca prema golu te po osam napravljenih prekršaja. No uzalud Farmaceutima posjed lopte, kad su gosti uspjeli zabiti gol.

Dodik na poluvremenu radi četiri izmjene te u igru ulaze Jelić Balta, Jagušić, Martinović i Murić umjesto Borasa, Boseca, Caimacova i Dolčeka.

Slaven od početka drugog poluvremena pritišće. U 55. nakon ubačaja Božić prijeti gostujućim vratima, no ponovno je Majkić na pravom mjestu. Samo minutu kasnije Dodik baca sve karte na stol te umjesto Leškovića uvodi Nestorovskog. Pritisak Farmaceuta u 65. minutu urodio je plodom, na centaršut Murića Božić postiže pogodak. Slavlje domaćin navijača kratkog je vijeka, jer po dobrom starom običaju glavni sudac Bel nakon pregleda VAR-a poništava pogodak za Slaven. I dalje je 1:0 za Istru. U 73. minuti gostujući igrač Blagojević puca sa samog vrha 16-terca, no na svu sreću lopta odlazi pokraj gola. Nakon poništenog pogotka, Slavenova igra lagano pada. Unatoč laganom padu, Farmaceuti napadaju no bezuspješno. Nakon regularnih 90 minuta utakmice, sudac pokazuje pet minuta nadoknade, nade za Slaven da uspije doći do boda. Ni pet minuta nadoknade nije bilo dovoljno da Slaven zabije gol, tako da utakmica završava minimalnom pobjedom Istre.