19.8 C
Srijeda, 26. lipnja 2024.

Koprivnički kartingaši uspješni u Novom Marofu

Na karting stazi u Novom Marofu održana je druga utrka Prvenstva Hrvatske s koje su se vozači Karting kluba Koprivnica vratili sa nekoliko odličja.

Po lijepom i suhom vremenu na stazu su prve izašle najmlađe nade. U klasi minikart 60 Tin Vorkapić je u jakoj konkurenciji zauzeo deveto, a Jan Tisaj 11. mjesto.

Za Juru Kovačiča u klasi KF 3 bilo je neizvjesno do samog kraja utrke te se morao zadovoljiti trećim mjestom.

Klasa 125 sa mjenjačem je ponovno bila uspješna za Žarka Martinjaka koji je osvojio treće mjesto. Renato Dujmović bio je četvrti, a Branimir Rojko peti.

U Rotax cupu Mario Gerjević zauzeo je 6. mjesto.

Karting klub Koprivnica završio je ukupno treći, a u seniorskoj konkurenciji osvojio je prvo mjesto.

Za mjesec dana kartingaši se sele na Karting stazu Virovitica kako bi odradili treću utrku Prvenstva Hrvatske.