19.3 C
Srijeda, 26. lipnja 2024.

Košarkaške vijesti: Uspješni juniori Koprivnice, poraz seniora
K

Košarkaši Mladosti iz Đurđevca pobijedili su Koprivnicu rezultatom 88:64 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Koprivnici.

Bio je to ogledni primjer utakmice kako pobjediti sam sebe, Koprivnica je imala preko 20 izgubljenih lopti i krivih dodavanja, što je uz slab obrambeni skok glavni uzrok poraza.

Neigranje Antolića i Klačinskog te uigravanje novopridošlih igrača daju nadu da će u sljedećim utakmicama Koprivnica biti bolja.

MLADOST: Međimorec, Bukvić 18, Lovrak 20, Baković 5, Dautanec 5, Zadravec 13, Jančijev 5, Markač, Balala 2, Pušelja 17, Capek, Robotić 3. TRENER: Tomerlin.

KOPRIVNICA: Šimunović 2, Ivandić 16, Horvat, Jukić 4, Mlinarić 9, Zlatar 8, Slatina, Franjić 7, Njemeček 15, Pavić 3. TRENER: Čaldarević.

LIGA M-18: Koprivnica – Bjelovar 64:62

Zanimljiva i do samog kraja neizvjesna utakmica između juniorskih momčadi Koprivnice i Bjelovara. Koprivnica, koja je cijelu utakmicu gubila sa desetak koševa razlike, momčadskom igrom i borbenošću uspjela je pobjediti momčad Bjelovara. U Koprivnici se istaknuo Grbeš, a kod Bjelovara Bušić.

KOPRIVNICA: D. Mihoković, Bajušić, Kovačić 10, Šimunović 9, Franjić 12, Puc, Horvat 4, R. Mihoković 9, Kiš, Grbeš 20. TRENER: Čaldarević.

LIGA M-16: Bistra – Koprivnica 44:88

Druga pobjeda Koprivnice u prvenstvu ostvarena je protiv fizički i tehnički slabije momčadi, osim u prvoj četvrtine gdje su bili ravnopravni protivnik. Kadeti Koprivnice su sigurnom igrom iz četvrtine u četvrtinu povećavali prednost i na kraju uvjerljivo pobijedili. Kod Koprivnice pokraj uvjek istaknutog kapetana Kovačića odličnu utakmicu odigrao je Žaja, a kod Bistre najviše je pokazao L. Molnar.

BISTRA: L. Molnar 23, Lončar, Kolarić 14, Krznarić, M. Molnar 5, Cesarić 2, Cenkovčan, Feletar. TRENER: Molnar.

KOPRIVNICA: Puc 12, Bajušić 10, Kovačić 14, Godek, Kiš 2, R. Mihoković 19, D. Mihoković 8, Žaja 23. TRENER: Čaldarević.

M-12: Koprivnica – Grafičar 39:53

Dječaci Koprivnice do 12 godina odigrali su prijateljsku utakmicu protiv momčadi Grafičara iz Ludbrega koji su bili nešto stariji i fizički jači. Momčad Koprivnice su predvodili Igrić i Fabijanec, a kod Grafičara se istaknuo Turek.

KOPRIVNICA: Sabolić 2, Poznić, Šitum, Mažar 6, Igrić 16, Fabijanec 11, Petričević, Benotić 4, Slukić. TRENER: Horvat.