27.4 C
Srijeda, 26. lipnja 2024.
DRUGA HKL SJEVER

Križevčani u derbiju izgubili od Varaždina, Virovci pobjedom u Čakovcu zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice

Križevčani i Virovci imaju po dva poraza, s tim da je Podravac bolji u međusobnom omjeru, dok su Varaždinci na tri poraza i očekuje nas neizvjesnost u preostalih pet kola

Košarkaši Radnika u derbiju su 17. kola Druge hrvatske lige Sjever pretrpjeli poraz na svom parketu od Varaždina 72:84. S drugim uzastopnim porazom Križevčani su prokockali prednost koju su imali u borbi za prvo mjesto, a sad se, uz Virovce i njih, tituli mogu nadati i Varaždinci. Križevčani i Virovci imaju po dva poraza, s tim da je Podravac bolji u međusobnom omjeru, dok su Varaždinci na tri poraza i očekuje nas neizvjesnost u preostalih pet kola.

Radnik je dobro otvorio derbi i do 12. minute držao plus šest, no u završnici prvog poluvremena Varaždinci su smanjili zaostatak na samo jedan koš. U trećoj četvrtini Varaždinci su otišli na plus osam i na kraju očuvali prednost za veliku pobjedu. Za Radnik su igrali i koševe postigli: Matoić, Brkić 4, Kurpez 2, Garvanović 14(1×3), Šašek 3, Biondić, Fržović, Svoboda 27(5×3), Ribarić 4, Divić 16(2×3), Bolčić 2 i Prstec.

Podravac je u Čakovcu na gostovanju kod Međimurja upisao pobjedu 67:85 i zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice. U prvom poluvremenu Međimurci su pratili ritam Virovaca i na predah se otišlo izjednačenim rezultatom, bilo je 41:41. Ipak, od 23. minute na krilima Stefana Zadravca i Vedriša Virovci su počeli stvarati rezultatsku prednost i na kraju su slavili s uvjerljivih plus 18. Za Podravac su igrali i koševe postigli: Molnar 5(1×3), Stefan Zadravec 30(1×3), Julijan Zadravec 4, Šoš 7(1×3), Benotić, Balatinec 7(1×3), Hrženjak, Šestak 13, Vedriš 19(1×3) i Cestar.

Koprivnica je, pak, na svom parketu pretrpjela poraz 46:77 od Ivančice. Za Koprivnicu su igrali i koševe postigli: Križić 7, Vrabec, Prepelić, Megla, Šenvald, Domagoj Mihoković 8, Gerić 11, Robert Mihoković 13(3×3), Periša 4(1×3), Tetec, Labazan i Veljanovski.

Košarkaši Mladosti iz Đurđevca na gostujućem su terenu poraženi od Virke iz Virovitice rezultatom 82:76 i trenutno se nalaze na devetom mjestu ligaške ljestvice.

Počela žetva

Cijena pšenice još nepoznata, Podravka ukinula polog žita? Poljoprivrednici strepe zbog vremenskih (ne)prilika

Žetva neizostavne krušarice, pšenice, u našem kraju već je počela, ranije nego prijašnjih godina zbog vremenskih (ne)prilika, ali zasad...