19.3 C
Ponedjeljak, 8. srpnja 2024.
Šah

Mali Picoki odlični na Prvenstvu Hrvatske, Kapitanić osvojio drugo mjesto te plasman na Europsko prvenstvo
M

Picoki su nastupili s petero kadetkinja i kadeta, koji su od reda pokazali odlične igre.

Odlične rezultate postigli su članovi Šahovskog kluba Picok na Pojedinačnom kadetskom prvenstvu Hrvatske održanom u Segetu Donjem.

Kako su poručili iz kluba za đurđevačke Gradske stranice Gabriel Kapitanić osvojio je drugo mjesto u konkurenciji do 11 godina i ovim plasmanom osigurao nastup na Europskom kadetskom prvenstvu.

Uspješni su bili i ostali kadeti.

– Viktor Gašparec osvojio je četvrto mjesto u konkurenciji do 9 godina. Viktoru je odličje izmaknulo za pola boda, no još je jednom pokazao da pripada u sam državni vrh. Mihael Ratkajec osvojio je peto mjesto u konkurenciji do 13 godina. Igrom u vrlo jakoj konkurenciji Mihael je ostvario svoj najveći uspjeh i pokazao da je svake godine sve bolji – naglasili su.

Mia Marijan osvojila je 11. mjesto u konkurenciji djevojčica do 13 godina.

– Mia se odlično nosila s najboljim hrvatskim kadetkinjama te je bila nadomak ulaska među deset najboljih – pojasnili su.

Ivan Horvat bio je 24. u konkurenciji do 15 godina. U vrlo jakoj konkurenciji bio je do zadnjega u borbi za medalju, no na kraju je ostvario još jedan dobar plasman.

-Ovo je za ŠK Picok Đurđevac bilo još jedno uspješno državno prvenstvo naših kadeta u standardnom šahu i ponovna potvrda uspješnog rada naše šahovske škole – ocijenio je Nikola Mihočka, predsjednik ŠK Picok i čestitao kadetima i njihovim trenerima.