Proizvođači voća i povrća koji prodaju vlastitu robu na koprivničkoj Gradskoj tržnici, a pri tom su zadovoljili uvjete propisane od Udruge hrvatskih tržnica, jutros su primili certifikate kojima dokazuju izvornost svoje ponude. Ovo certificiranje provedeno je po drugi put.
– Danas dijelimo 14 certifikata novim poljoprivrednim proizvođačima koji imaju domaći proizvod. Prošle godine podijelili smo ih 27, obnova tih certifikata bit će u srpnju ove godine. Želim se zahvaliti Upravi tržnice, poslovođi i svim radnicima koji su dali izniman trud u ovom certificiranju i u radu tržnice da ona bude kakva je danas – rekla je predsjednica Uprave Komunalca Maja Hleb.
Predsjednica Komunalčeve Uprave Maja Hleb poželjela je da u slijedećim prigodama bude podijeljeno još više ovih certifikata, te da ih na svojim prodajnim prostorima mogu istaknuti proizvođači sira, meda, jaja i drugih proizvoda. Koprivnička tržnica je osma u državi u kojoj se ove godine provodi certificiranje.
– Moram reći da je projekt započeo 2006. godine, obuhvaćeno je 13 gradova, u cijeloj državi ima oko 500 OPG-a koji su u postupku certificiranja, a u rujnu ćemo imati Dane hrvatskih tržnica na glavnom, središnjem trgu u Zagrebu, gdje pretpostavljam da kao i prošle godine, jedan dio vas će izlagati i moći prodati svoje proizvode. Cilj nam je samo jedan, da potrošači dobiju domaći proizvod, te da postoji jedna vizualna vidljivost domaćeg proizvoda po ovoj pregači koju imate i ovim majicama – naglasio je tajnik Udruge hrvatskih tržnica Miljenko Ernoić.
Uz čestitke novim nositeljima certifikata, u ime gradske uprave zamjenik gradonačelnice Mišel Jakšić poželio je da ih u ovakvim prigodama bude što više.
– Kad vas vidim s koliko truda, s koliko želje, s koliko volje pristupate ovom certificiranju i svemu što radite, uvjeren sam da unatoč nekim kriznim vremenima, unatoč svemu lošemu što se događalo u našoj poljoprivredi unazad 10, 15, 20 godina, da ima nade i da možemo svake godine imati sve više certificiranih OPG-ova na ovoj našoj tržnici.
Obiteljska poljoprivredna gospodarstva prijavljena za certificiranje obišla su povjerenstva u kojima su bili i stručnjaci Poljoprivredne savjetodavne službe, te se na licu mjesta uvjerili kako i što se na njihovoj zemlji uzgaja. Dodijeljeni dokument vrijedi godinu dana, a zatim se mora obnoviti.
Izvor: www.radio-koprivnica.hr