19.3 C
Utorak, 25. lipnja 2024.
DEBAKL FARMACEUTA NA OTVARANJU SEZONE I OPUS ARENE

Obrana Farmaceuta šuplja je kao švicarski sir, vezna linija bezidejna kao proščenjarska ekipa, a još su dobro i prošli samo sa “šesticom” u Osijeku
O

Na kraju Farmaceuti mogu biti sretni što u prvih 20 minuta, kao i u drugom poluvremenu, nisu dobili još veći utovar jer je Nizozemac Moniz zakazao i s taktikom i sastavom, što je potvrdio i ranom dvostrukom izmjenom

Slaven Belupo doživio je pravi debakl na otvaranju nove sezone i osječke nove Opus Arene, a raspoložena momčad Osijeka zasluženo je slavila 6:1. Na kraju Farmaceuti mogu biti sretni što u prvih 20 minuta, kao i u drugom poluvremenu, nisu dobili još veći utovar jer je Nizozemac Moniz zakazao i s taktikom i sastavom, što je potvrdio i ranom dvostrukom izmjenom.

Osječani su prvu pravu priliku u četvrtoj minuti pretvorili u početnu prednost. Nakon ubačaja Pušića vrataru Sušku ispala je lopta iz ruku, a to je bio poklon za Miereza koji je zabio za 1:0. Argentinac u dresu Osijeka mogao se ponovno upisati u listu strijelaca u 13. minuti, no njegov pokušaj iskosa s deset metara zaustavila je vratnica. Sreća je pomazila Slavenaše i u 16. minuti u kojoj je pokušaj Caktaša s 20 metara završio pokraj lijeve vratnice.

Ipak, u 18. minuti novu anemičnost obrane Koprivničanaca Osječani su kaznili i poveli 2:0. Gržan je idealno uposlio Caktaša koji je s 14 metara zakucao loptu u gornji lijevi kut Suškovih vrata. Nizozemac na klupi Farmaceuta reagirao je u 27. minuti i napravio dvostruku izmjenu. Iz igre je “izvukao” Agbekpornua i Međimorca, a uveo Menaja i Cascinia.

To mu se isplatilo u 29. minuti u kojoj je upravo Cascini počeo akciju i uposlio Hoxhu koji je nesebično proigrao Crnca, a on iskosa s 13 metara pogodio malu mrežu za 2:1. Veselje Farmaceuta bilo je kratkog vijeka jer je Osijek u 36. minuti kaznio novu uspavanost Slavenaša. Nakon ubačaja Lovrića Fućak se dobro “uvalio” između čak tri gostujuća igrača i glavom s deset metara tukao neobranjivo za 3:1.

Slaven Belupo - Osijek

U prvih pet minuta nastavka vratar Sušak spasio je u dva navrata Farmaceute. Prvo je skinuo pokušaj Lovrića, a vrlo brzo nakon toga i opasan udarac Pušića, dok je Caktaš s 18 metara pucao previsoko pa je i u tom razdoblju sreća bila “debelo” na strani Slavenaša.

Ni Sušak ni sreća nisu pomogli Farmaceutima u 64. minuti u kojoj je Nejašmić, tek što je ušao u igri, s 12 metara pospremio loptu pod samu gredu za 4:1. Petarda u mreži Suška pukla je u 71. minuti. Farmaceuti su komplicirali s iznošenjem lopte, a ukradenu loptu Caktaš je majstorski petom podvalio za Bukvića koji je bio neumoljiv za 5:1. Golijadu Osijeka zaključio je u 83. minuti Lovrić koji je nakon solo prodora zabio za konačnih 6:1. Jedinu priliku u nastavku Farmaceuti su imali u 89. minuti i to s bijele točke, no Hoxha je uzdrmao vratnicu.

Tako je Nizozemac Moniz i dalje bez slavlja na klupi Farmaceuta jer i u šest pripremnih susreta Slavenaši nikog nisu pobijedili, a ono što su pokazali na Opus Areni potvrđuje predviđanja nogometnih stručnjaka da će uz Rudeš biti glavni kandidati za ispadanje. Očito se itekako “promašilo” s pojačanjima, a i najvjerojatnije s trenerom kojem će trebati još dosta vremena da se privikne na HNL sa “slabašnim” igračkim kadrom.

Još ako se Uprava odluči na prodaju Crnca i Hoxhe Farmaceutima se ne piše dobro ili će se možda u Miškininoj preko noći dogoditi nekakvo čudo. Ono što jedino ide u prilog Monizu je raspored jer u idućem kolu Slaven gostuje u Varaždinu, a potom u Koprivnicu dolazi Rudeš, što je puno bolja opcija nego da mu dolaze ogledi protiv momčadi koje će se boriti za sam vrh prvenstvene ljestvice.

OSIJEK – SLAVEN BELUPO 6:1

STRIJELCI: 1:0 Mierez (4), 2:0 Caktaš (18), 2:1 Crnac (29), 3:1 Fućak (36), 4:1 Nejašmić (64), 5:1 Bukvić (71), 6:1 Lovrić (83).

OSIJEK (4-2-3-1): Malenica – Gržan, Evangelou, Barišić (od 78. Mkrtchyan), Drambayev – Jugović (od 61. Nejašmić), Pušić (od 61. Brlek) – Fućak (od 61. Bukvić), Caktaš (od 78. Fiolić), Lovrić – Mierez. TRENER: Tomas.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Sušak – Bosec, Račić, Međimorec (od 27. Cascini), Martinaga – Mioč, Boras, Agbekpornu (od 27. Manaj) – Crnac, Oritz (od 61. Caimacov), Hoxha. TRENER: Moniz.