3.3 C
Koprivnica
Ponedjeljak, 23. prosinca 2024.
No menu items!
- Oglasni prostor -
Drava Art Biennale 2017.

Ovogodišnja tema bit će način na koji voda oblikuje identitet grada – od česmi i fontana do bunara
O

Rok za prijavu radova na temu vode kao dijela javnog prostora grada je 30. lipnja, a radove će odabrati peteročlani kustoski tim.

Ne propustite

Drava Art Biennale 2015. problematizirao je vodu kao političko pitanje – privatizaciju vode i vodu kao zajedničko dobro kroz multimedijalne radove i interdisciplinarne prakse.

Održane su brojne radionice na temu važnosti vode i njene privatizacije, praćene raznolikim aktivnostima, performansima i umjetničkim akcijama što će se nastaviti i ubuduće.

Drava Art Biennale 2017. nastavlja problematizirati temu vode kao javnog dobra i osnovnog ljudskog prava, no ovog puta u kontekstu javnog prostora grada.

Rok za prijavu radova na nevedenu temu je 30. lipnja, a radove će odabrati peteročlani kustoski tim: Ana Kovačić, Helena Kušenić, Valentina Radoš, Tanja Špoljar, Maša Zamljačanec.

Bijenalna izložba i popratna događanja predstavljat će viziju mogućih promjena i stvaranja prostora za odgovornije i inkluzivnije civilno društvo, a sve kroz povezivanje umjetnosti, ekologije i urbanizma.

Prijave za ovogodišnji DAB mogu početi // Foto: Muzej grada Koprivnice

– Koliko (ne)prisustvo vode oblikuje gradsko tkivo, koji su mogući smjerovi u kojima se grad razvija ako razmišljamo o elementu vode u javnom prostoru, do koje mjere je voda bitan element u konstruiranju identiteta nekog grada? – pitanja su koja se postavljaju kroz ovogodišnju realizaciju projekta.

Nositelj projekta koprivnički Muzej vodi se idejom kako ne postoji grad koji nema specifično izgrađen odnos prema vodi – rijeke i vode sastavni su dio nekih gradova i vibrantna mjesta susreta i života, neki gradovi rijeke tretiraju kao smetnju, ne znaju se pozicionirati spram nje te je potpuno izuzimaju iz lokalne topografije, dok neki pak uspješno čuvaju memoriju prostora uz vodu.

Život grada oblikuje i infrastruktura pitke vode, poput česmi koje predstavljaju punktove vode kao javnog dobra, fontana koje utječu na arhitektonsku prepoznatljivost grada te starih bunara kao nekadašnjih mjesta socijalizacije.

Javni prostor urbanog tkiva mjesto je dodira fizičkog, psihološkog, arhitektonskog, socijalnog, političkog, a svaki izlazak umjetnosti u javni prostor poziva na sudjelovanje i pripadanje te nositelj projekta poziva autore da iskoriste te činjenice.

Realizacija ovog projekta obuhvaća skupnu izložbu u Galeriji Koprivnica i na lokacijama uz rijeku Dravu. Izložbeni koncept će se, uz izbor prijavljenih radova, upotpuniti i uključivanjem referentnih autora čija je produkcija orijentirana na ovu problematiku. Izložba će se održati u Galeriji Koprivnica (13. – 29. listopada 2017.) te se preseliti u Muzej likovnih umjetnosti u Osijeku tijekom 2018. godine.

Facebook komentari / dostupni ukoliko ste prijavljeni na svoj FB profil (Komentiranjem prihvaćate naše uvjete korištenja).

Ne propustite

- Oglasni prostor -
- Oglasni prostor -

Najnovije

Radosni blagdani

FOTO Advent u Ludbregu okuplja mnoge, družili se na trgu, gledali predstavu

Centar Svijeta uvijek rado posjećujemo, a pogotovo u vrijeme blagdana i Adventa. Za pravi božićni ugođaj u Ludbregu pobrinuo...
- Oglasni prostor -

Vezane vijesti

×