22.3 C
Subota, 7. rujna 2024.
EHF Liga prvakinja

PODRAVKA – KRIM 23:24 Koprivničanke promašile osam sedmeraca i upropastile najveći šok na otvaranju!
P

Krenulo je ono što smo svi nestrpljivo čekali – nova sezona rukometne EHF Lige prvakinja, a jednu od uloga ima i naša RK Podravka Vegeta. Danas su natjecanje u grupi A otvorile utakmicom na domaćem terenu u Bepovoj dvorani, a u goste je stigao ljubljanski Krim.

Trener Obrvan nije mogao još uvijek računati na Nikolinu Kragulj, ex Zadravec zbog ozljede lista, kao ni Barišić koja se još uvijek oporavlja od ozljede i operacije iz lanjske sezone.

Sa susreta Podravke i Krima // Foto: Ivan Brkić

Podravka je krenula dobro, no nije iskoristila prvi sedmerac. Ekipa poput Krima koja je jedan od kandidata za final-four takve stvari neće opraštati pa ih Koprivničanke ne bi smjele ponavljati. Imale su zato novu priliku već u 4. minuti. Na semaforu je bilo 0:0 nakon odličnih obrana s obje strane. Ovaj put Katarina Pandža pogađa za prvi gol. Slovenke su dosta nervozne na početku, nanizale su već nekoliko neforsiranih grešaka. Ipak svoj prvi gol zabijaju tek u 6. minuti s poklonjenom igračicom više. Novi sedmerac za Katarinu Pandžu i 2:1. Katarina Pandža zabija u 10. minuti prvi gol za Podravku iz igre i svoj treći na utakmici, sad je 3:2. Malo golova, mnogo grešaka s obje strane.

Nakon 15 minuta, dakle polovice prvog dijela tek 5:5. Nevjerojatno je koliko obje ekipe griješe u napadima, gube lopte i izvode čudne i neprecizne udarce. Nakon 20 minuta ode Krim na 6:8, a nakon 25 6:9. Podravka je imala svoje prilike, no bilo je par loših poteza i dva propuštena sedmerca. Ipak, Ana Pandža zabija četvrti od čak sedam sedmeraca. Podravka je zabila tek tri gola iz igre u 25 minuta. Na kraju poluvremena 9:12.

Nastavilo se u istom tonu. Krim se nudio, a Podravka upropastila gotovo svaku priliku. Već na samom startu imale su dva sedmerca i oba promašila. U 36. minuti 11:14 za Krim. Podravka se spustila u 40. minuti na minus 2 (14:16), a Adžić je morao pozvati time out za svoj Krim. Nije danas Krim na razini, što naravno ide u prilog i Podravkinoj obrani, no dojam je da se Slovenke nude i prava je šteta što Koprivničanke nisu koncentrirane u ključnim trenucima. Ipak iznenađenje u 46. minuti 17:17. Podravka igra dobro, u 49. minuti 20:18 za Podravku, s druge strane Tucaković brani loptu Krimu. Katarina Pandža zabija za plus 3! Još je 10 minuta do kraja.

Krim zabija s igračicom manje, a Tucaković brani sljedeću ključnu loptu, a Mamić s druge strane nažalost pogađa gredu. Četiri minute do kraja 22:22, nakon što Šenvald nije s crte uspjela probiti gol Krima. Zato K. Pandža zabija svoj sedmi za 23:22. Radičević zabija za Krim 23:23 dvije i pol minute do kraja. Podravka je opet dobila sedmerac. Ana Pandža promašila je sedmi sedmerac Podravke na utakmici. Četiri su naše cure zabile. Užasna statistika koja bi na kraju mogla biti kobna. Ulazi Bešen i brani loptu Krimu. Do kraja je još nešto više od minute. Krim zabija za 23:24, a Obrvan na pola minute do kraja zove time out. Krenula je akcija, i ups – sedmerac za Podravku. Birtić ide na liniju. Ona nije izvodila sedmerce. Uzima loptu i promašuje! Prvi poraz za Podravku.

Sljedeće, 2. kolo Lige prvakinja Podravkašice igraju u subotu u gostima kod mađarskog FTC-a. Utakmica je najavljena za 16 sati. Inače, Mađarke su danas u 1. kolu pobijedile danski Nykobing 31:22 i tako najavile kandidaturu za sam vrh ljestvice.