Srijeda, 26. lipnja 2024.
PRVA HNL

[FOTO] SENZACIJA U OSIJEKU Zvonarek i Božić šokirali moćnu Bjeličinu vojsku i utišali Gradski vrt
[

Znalo se da Osijeku neće biti lako, jer u prethodne dvije utakmice, odigrane jesenas, Slaven nije primio pogodak na Gradskom vrtu

Na Gradskom vrtu, stadionu na kojem u ovosezonskih 210 minuta (prvenstvo i kup) nisu primili pogodak, nogometaši Slavena Belupa otvorili su danas drugi, proljetni dio sezone. Za početak vjerojatno nisu ni sami mogli poželjeti težeg protivnika, jer Osijek je pojačan i bori se za prvo mjesto. Sukladno tome, Osječani su bili pod imperativom osvajanja bodova, iako zbog smrtnog slučaja u obitelji Bjelica nije sjedio na klupi.

Međutim, to ne znači da su do njih i došli. Dapače, slavenaši su uzeli puni plijen i priredili pravu senzaciju. Baš kao i na početku sezone na Maksimiru. Ovaj put slavili su 1:2, pogocima Zvonareka i Božića, dok je za domaćine precizan bio Caktaš.

Slaven mnogo bolji u prvih 45 minuta, Osijek bez udarca u okvir

Za razliku od Bjelice, Zekić je s klupe bodrio svoju momčad, u kojoj nije bilo Parackog, Krstanovića, Kvržića, Kocijana i Zirduma. Više manje izveo je očekivani sastav, u kojem su Laušić, Zapata i Zvonarek bili najistureniji, a upravo je taj trojac stvarao velike probleme domaćoj obrani u prvih 45 minuta. Laušić je dvaput prijetio, no Zapata je nekoliko minuta prije odmora fulao ‘mrtvaca’ s nekoliko metara, nakon što ga je Zvonarek maestralnom loptom poslužio. Točnije rečeno, nije Zapata promašio, već mu je Ivušić obranio.

Dakle, Slaven je bio mnogo bolji u prvih 45 minuta, a Osijek totalno nemoćan. Bez prigoda, udaraca u okvir gola i kornera. Koprivničanci su ih, primjerice, imali četiri. Zekić je mogao biti zadovoljan u tim trenucima, ali i zabrinut, jer znao je da Osijek na klupi ima jokere poput Caktaša, Miereza ili Kleinheislera.

Zvonarek i Božić šokirali domaćine

Sukladno tome, očekivao se kud i kamo opasniji domaćin u nastavku, no tek što se krenulo s centra, Zvonarek im je poremetio planove. Primio je jednu dugu loptu, prošao pored Škorića i matirao Ivušića za vodstvo Slavena. Totalno zasluženo vodstvo! Bilo je to u 49. minuti.

Nakon toga Osijek je ubacio u višu brzinu, no koprivnička obrana bila je neprobojna. Bez problema ukrotila je sve osječke pokušaje, a zatim je, 20-ak minuta nakon prvog gola, uslijedio novi šok za domaćine. Caimacov je u 68. izveo korner, a Božić je bio najviši u skoku i neobranjivo pogodio pod gredu za 0:2.

Caktaš debitirao pogotkom, ali debi mu je pokvario Zekić

Međutim, dvostruko vodstvo gostiju nije dugo trajalo. U 75. minuti smanjio ga je Caktaš, koji je samo pet minuta ranije ušao u igru. Bolji debi u novom dresu nije mogao poželjeti. Također, bio je to znak da Osječani svim silama kreću naprijed, što znači da je i obrana Farmaceuta morala biti itekako oprezna.

I bila je. Do kraja nije dozvolila domaćinu nijednu konkretnu priliku i fešta je mogla početi. Neočekivana tri boda sletjela su u Koprivnicu, a Zekić je još jednom dokazao da je pronašao pravi kurs. Unatoč zimskoj pauzi, koroni i svemu ostalom što je u proteklih mjesec dana pogodilo njegovu momčad.

S ova tri boda koprivnički je prvoligaš skočio na diobu sedmog mjesta, koje dijeli sa Šibenikom. Upravo Šibenik u sljedećem kolu, 22. po redu, dolazi u Koprivnicu. Taj dvoboj igra se u petak u 18 sati. Dođite, dečki su to izvedbom u Osijeku zaslužili.