Nedjelja, 25. kolovoza 2024.
Supersport HNL

ŠIBENIK – SLAVEN Farmaceuti bez boda i nakon dva kola, Carevićevi kontraši kaznili izostanak Lučića
Š

Sljedeće kolo napokon u Koprivnici. Apaš će ovosezonsko otvorenje imati u subotu u 21 sat, a u goste stiže Lokomotiva. Vidimo se na stadionu!

Bolnu utakmicu s Hajdukom nismo ni zaboravili, a već nam je tu teško gostovanje kod konkurenta u Šibeniku. Nije idealan raspored za koprivničku momčad na početku sezone i može djelovati loše po atmosferu, no protiv toga se može – dobrom igrom i bodovima.

Šibenčani otvaraju 2. kolo prvi put u ovoj sezoni pred svojim navijačima, a vratili su se na krilima neočekivane pobjede kod Osijeka 1:2. Tri boda imaju pa im je ipak nešto lakše. Uvjetno rečeno, jer igrala se popodnevna utakmica na 33 stupnja s obzirom da na stadionu Šibenika nisu stigli osposobiti reflektore za noćnu utakmicu.

Radeljić promijenio formaciju

Ivan Radeljić je odlučio na Šibenik na Šubićevcu u nešto drukčijoj formaciji od one protiv Hajduka na Poljudu. Promjena sustava na 4-3-3 (4-2-3-1), na golu Čović, a stoperski par Božić i Boras. Bosec desno, a lijevo 20-godišnji Katalinić umjesto kartoniranog Lučića. Dva zadnja vezna Jelić Balta i Agbekpornu te slobodniji Caimacov. Lijevo na krilu Šakota, desno Martinović, a u vrhu Butić. Šibenik s druge strane vodi Mario Carević, a on će kod kuće predstaviti 4-2-3-1, s Đakovićem na golu pa redom Kolega, Žuta, Punčec, Agyemang i Perić, Bakić, Roca i Majić, Božić i u vrhu napada Santini.

U 4. minuti suradnja dva nova napadača Slavena. Martinović je s krila ubacio na glavu Butiću no preslabo je produžio glavom prema golu. Okušao se i koju minutu kasnije nogom iz daljine, a ovaj put bilo je prejako i previsoko. Šibenik je gotovo iz ničega poveo u 13. minuti. Katalinić je rušio igrača Šibenika koji ga je prošao i sjurio se u kazneni prostor. Majić je izveo slobodan udarac dosta iskosa, tukao nisko i oštro, utrčao na prvu iskusni Santini i samo odbio loptu u gol za 1:0. Gol iz “ničega” jer dotad Šibenik nije pokazao baš ništa, doduše ni Slaven, a jedan od glavnih krivaca je i jako loš travnjak. Podsjetio nas je na onaj od prošle godine na našem Apašu.

Šok na šok

Majića je nagradilo s novim golom u 22. minuti. Baš kao i kod Osijeka svoju su priliku vrebali iz kontre. Šibenčanin Božić je iskosa tukao, Čović obranio, a lopta je došla na noge Majiću koji s 10 metara ljevicom trese nebrenjeni dio mreže za 2:0. Farmaceuti cijelo vrijeme imaju inicijativu, posjed, kornere, pokušavaju probiti bunker, no teško. Jelić Balta se u 32. okušao s 20 metara no lopta je išla ravno u ruke golmana Đakovića. Četiri minute kasnije još opasniji šut domaćeg Perića s 16 metra, no Čović odlično brani. Caimacov je šutom s 18 metara zaključio prvi dio, udarac nije bio loš no Đaković je bio na mjestu. Carević je znao da je ovo Kataliniću premijerni nastup u prvih 11 pa je i igrao uglavnom na njegovu stranu, a upravo tamo su i krenule akcije za oba gola.

Upravo umjesto njega u nastavku je ušao povratnik Crepulja, a umjesto Martinovića Murić. Značilo je to i određene taktičke i formacijske promjene. Do 60. minute ništa se posebno nije dogodilo, Slaven pokušava igrat, a Šibenik oprezan i čeka grešku gostiju. Prilično loš teren sigurno je jedan od razloga zašto Farmaceuti ne mogu napraviti ništa konkretno u zadnjoj trećini. Radeljić uvodi Jagušića, umjesto Agbekporna. U 61. lijevom nogom s 20-ak metara pokušao je i Crepulja, opet previsoko. Jelić Balta probao je iz daljine i u 70. minuti no i ovaj put ravno u ruke Đakovića. Kakav je teren to je očito Slavenu jedina šansa.

Protiv Lokomotive za prve bodove

U 81. minuti u jednom duelu u kaznenom prostoru Murić je dobio lagani “udarac” u glavu, no VAR nije mislio da je to za najstroži udarac. Kako je utakmica odmicala i Slavenu je bilo jasno da će ovakvom igrom po teškom terenu trebati čudo da bi se zabilo barem jedan gol. Probao je i Murić s 18 metara u zadnjim trenucima, no Đaković ju je zaustavio. Na kraju zaslužena tri boda domaće momčadi koja je pametno iskoristila slabost gostiju.