Subota, 27. srpnja 2024.
ak koprivnica

Sjajna mlada Dora Lovrinović prvakinja je hrvatske u dvoranskom višeboju

Trčala je 60 metara za 8,88 sekudni (597 bodova) skočila je u vis 126 centimetara (369 bodova) i bacila je kuglu 6,55 metara (306 bodova).

ATLETSKI KLUB KOPRIVNICA – Ove subote u Zagrebu na prvenstvu Hrvatske u dvoranskim višebojima Dora Lovrinović postala je prvakinja Hrvatske u višeboju za limačice, dok je Luka Kolonić osvojio četvrto mjesto kod limača.

Dora i Luka nastupili su u troboju za limačice odnosno limače koji se sastojao od trčanja na 60 metara, skoka u vis i bacanja kugle težine dva kilograma. Dora je osvojila 1272 bodova što joj je osiguralo prvo mjesto. Trčala je 60 metara za 8,88 sekudni (597 bodova) skočila je u vis 126 centimetara (369 bodova) i bacila je kuglu 6,55 metara (306 bodova).

Luka je trčao 60 metara za 9,35 sekundi (231 bodova), skočio je 119 centimetara (182 bodova) i bacio kuglu 5,85 metara (240 bodova) te je sa osvojenih 653 bodova zauzeo četvrto mjesto.