18.7 C
Petak, 27. rujna 2024.
SupersportHNL

SLAVEN BELUPO – DINAMO 4:1 // Farmaceutima se napokon otvorilo, Kovačevićevi dečki “natamburali” Dinamo

Podsjetimo, Farmaceuti sljedeće 8. kolo igraju kod Gorice u subotu 28. rujna u 17.30.

Kakva utakmica! Kakva pobjeda Slaven Belupa na Allianz… ovaj, pardon Apašu! Farmaceuti su igrom i rezultatom posramili zagrebački Dinamo 4:1. No, krenimo redom.

Sunčano i toplo, ugodnih 25 na odlično pripremljenom terenu koprivničkog Apaša, otprilike 3000 gledatelja… Sve je idealno za odličnu nogometnu utakmicu. Nažalost, naš Slaven aktualnog je prvaka dočekao na zadnjem mjestu, a da bi stvari bile još gore – nakon neugodno poraza na otvaranju Lige prvaka kod minhenskog Bajerna 9:2.

Kovačević je i dalje vjeran sustavu 4-2-3-1, naravno uz određene korekcije tijekom utakmice i ovisno o fazi napada ili obrane. Na golu Sušak, u zadnjoj liniji Bosec, Božić, Kovačić, Lučić, zadnja dva vezna Agbekpornu i Crepulja, tri ispred Dolček, Caimacov i Grgić te u vrhu napada Nestorovski. V.d. Dinamova trenera Perković nije htio prepustiti stvari “slučaju” pa je na teren poslao jaku 11-orku. Nevistić, Ogiwara, Bernauer, Mmae i Pierre Gabriel, pa Stojković, Mišić, Pjaca, Baturina, Cordoba i Petković.

Slaven Belupo - Dinamo

Igra na jedan gol

Nestorovski je imao prvu priliku na utakmici u 4. minuti, no njegov udarac lopte glavom bio je premekan i neprecizan. Dinamo ima više loptu u nogama u početnim trenucima no teško izlaze iz svoje polovice. U 11. minuti još jedna dobra prilika za Slaven. Nakon što su fino kombinirali na desnoj Caimacov prima loptu na 18 metara, ulazi u kazneni prostor no premekano i Dinamova obrana otklanja opasnost.

U 22. minuti još jedna odlična šansa, ovaj put Nestorovski se oslobodio braniča, međutim Bernauer se vrlo dobro postavio tijelom i spriječio napadača Slavena. Na loptu je s lijeve natrčao i Dolček no Pierre Gabriele je uspio blokirati nogom. I Dolček je pao, navijači su tražili najstrožu kaznu, no ipak dojam je da su u oba slučaja igrači Dinama ipak to odradili “po slovu zakona”. Igra se, ne biste vjerovali na jedan gol. Dinamo neprepoznatljiv. Prvu priliku imali su u 25. iz daljine, Stojković je opalio no previsoko. Ipak, to je Dinamo i u 27. umalo gol. Nasreću po Slaven zagrebački Modri su se preračunali.

Stojković je nakon duplog pasa ušao u kazneni prostori i kad se očekivalo da će pucati išao je dodavati Cordobi koji se spetljao. I onda krkljanac nakon jednog faula. Agbekpornu je udario Petkovića, ovaj njega s leđa nogom dok nije gleda, a Kolarić je odlučio da je dovoljno obojici dati žuti. Stojković je iz slobodnjaka opasno nabacio, lopta je putovala na drugu vratnicu, a Sušak nasreću bio pribran te izbio u korner. Ipak u 32. minuti 0:1. Pierre Gabriel probio je desno stranu, ubacio prizemnu u kazneni prostor, Petković ostao sam i bez problema ljevicom zatresao mrežu Suašaka.

Slaven se vratio – zasluženo

U 34. opet Nestorovski u šansi, no iz voleja gađa neprecizno pored gola. Nova šansa Slavena u 36. Caimacov probija kroz sredinu, otvara si udarac s 16 metara no gađa izvravno u Nevistića. Minutu kasnije Grgić prolazi obranu s desne, vidi Caimacova samogu u petercu te mu dodaje odličnu loptu. Moldavski veznjak bio je pod pritiskom svog igrača i na kraju je uspio promašiti čitavu loptu. I na kraju zasluženi gol Slavena u 45+!

Previše je to bilo prilika da bi se na poluvrijeme otišlo bez gola. Nestorovski je odlično primirio loptu u kontri, gurnuo Dolčeka u priliku jedan na jedan s Nevistićem. Krilni igrač Slavena loše gađa ravno u golmana, lopta se odbija Crepulji koji se našao na pravom mjestu i s ruba kaznenog prostora pogađa praznu mrežu za 1:1.

Dinamo je otvorio prvom prilikom u nastavku u 49. minuti. Petković s 18 metara puca prizemno no s krive strane vratnice. U 55. minuti već smo vidjeli loptu Nestorovskog u golu, no Nevistić je izveo možda i obranu kola kad je napadaču Slavena “skinuo” odličan udarac iz blizine. Nevistić i u 61. spašava, nakon gužve lopta dolazi do Crepulje koji malo iskosa vrlo dobro gađa pod gredu no golman Dinama vršcima prstiju izbija u korner. U 66. minuti Slaven je imao i malo sreće, jer je Ristovski sam ostao na 10 metara i pogodio glavom u gornju vratnicu. Iz kontre Slaven dolazi u vodstvo!

Liber pogađa za 2:1

Kreće kontra u 67. Agbekpornu gura Dolčeka u priliku, Bernauer odbija. No, Dolček stiže do lopte prije Nevistića, vidi samog Libera koji je iskoristio “izlet” golmana Dinama i s vrha kaznenog prostora, slično kao i Crepulja, pogađa mrežu. Zasluženih 2:1.

U 72. još jedan propust obrane Slavena. Ovaj put Petković je ostao sam u kaznenom prostoru no njemu nesvojstveno glavom gađa slabo u Sušaka. Tribine su “ponorele” u 74. minuti nakon što je Dolček zatresao za više nego zasluženih 3:1. I ovaj put krenulo je preko Agbekporna koji je minijaturama riješio nekoliko Dinamovaca. Potom je sve prepustio Dolčeku koji je naletio na odbijanac i vrhunski opalio pored nemoćnog Nevistića.

Pravi “prolom” na tribinama dogodio se u 77. minuti. Opet je polukontra krenula preko Agbekporna. Ovaj put u šansu je gurnuo Nestorovskog. Ako je tko zaslužio gol to je on. Namjestio se na desnu i s ruba kaznenog prostora pogodio suprotan kut za 4:1. Utakmica je otišla u pravi “run n gun” pa sijevaju prilike s obje strane. Grgić je u 82. pogodio iz kontre čak i vratnicu. Dodajmo i kako je Butić imao u zadnjim trenucima priliku za 5:1 no Nevistić je nogama obranio vrlo tešku loptu. Na kraju 4:1, ne treba pretjerivati.

Križevačko Gradsko vijeće

Majdak: Javni prijevoz je megalomanija, a novi vrtić pretvara se u još jedan promašaj gradske vlasti

Pred križevačkim gradskim vijećnicima danas se našlo čak 20 točaka dnevnog reda, među kojima godišnja financijska izvješća Komunalnog poduzeća...