Četvrtak, 20. lipnja 2024.
Supersport HNL

SLAVEN – GORICA Mioč dvostruki strijelac, zabio i kadet Marić, šokantna ozljeda Đekića
S

Nogometaši Slavena Belupa otvorili su na svom Apašu nogometnu subotu u Supersport HNL-u. Nakon neugodnog poraza u gostima kod Istre dočekali su Goricu koja im na osmome mjestu bježi pet bodova.

Trener Slavena Radeljić nije mogao računati na Šakotu i Šutu zbog ozljeda, kao ni na juniore koji se “čuvaju” za finale juniorskog Kupa idući tjedan. Sušak je siguran na vratima, kao i bokovi Bosec desno i Štefulj lijevo. Stoperi su Božić i Pllana. Lepinjica, Jelić Balta u sredini, uz nešto ofanzivnijeg Mioča. Murić desno na krilu Lumala lijevo i u vrhu napada Štrkalj. Na klupi Radeljić može računati na Agbekpornua, Borasa, Caimacova i Nongoha, kao i na dvojicu kadeta Marića i Sokača.

Slaven Belupo - Gorica

Dobrih pet minuta, pa dominacija Gorice

Slaven je bolje otvorio utakmicu u prvih pet minuta, u jednoj prilici Mioč je ostao sam s desne strane no Štrkalj nije stigao na ubačenu loptu. U drugoj prilici Lepinjicu je iznenadila lopta i nije ju uspio udariti po golu. Gorica je sljedećih 15 minuta bolja momčad. Najviše problema rade Mitrović, Soldo i Rukavina, no u seriji udaraca Sušaka je na mjestu.

U 20. minuti strašna scena na Apašu. Vratar Gorice Banić koljenom je prilikom izlaska iz kaznenog prostora udario svog suigrača, 18-godišnjeg Đekića izravno u glavu. Klasičan nokaut, igrač Gorice ostao je bez svijesti. Nasreću igrači, stožer i hitna brzo su reagirali. Nesretni je igrač hitno prebačen u koprivničku bolnicu na pretrage.

U 34. minuti najbolja prilika Gorice. Sušak je nepotrebno tražio Božića, a ovaj pod pritiskom loše vratio loptu. Presjekla je to Gorica, Rukavina je krenuo prema golu, no nasreću Sušak je uspio ući u udarac i spasiti gol. Opasno živi Slaven. U 39. minuti prvo Soldo iz voleja iz blizine puca prema golu, a Štefulj postavlja blok. U nastavku jedna visoka lopta u kazneni prostor Slavena, čiji su igrači bili prilično statični. Sušak nasreću stiže na loptu prije Mitrovića. I onda zasluženi gol gostiju.

Infarktna završnica prvog dijela

Igrala se 40. minuta. Mrzljak je poslao visoku dijagonalu na Vujnovića koji ostaje sam ispred Sušaka. Ovaj put golman Slavena nije mogao ništa i dobio je gol kroz noge za 0:1. Iz ničeg Slaven u sljedećoj akciji dolazi do 1:1. Štrkalj odlično prima loptu na vrhu kaznenog prostora okružen trojicom. Vidi desno samog Mioča koji vanjskom šalje loptu u suprotan kut za poravnanje. Bila je to 43. minuta.

Ipak neće na odmor s golom zaostatka. Ponajviše zaslužujući Sušaku koji je i u sudačkoj nadoknadi obranio udarac glavom Vujnovića iz blizine.

U nastavku otvorena igra s obje strane, obje momčadi traže drugi pogodak. Najbolju priliku imao je Štrkalj u 68. minuti kad je pobjegao cijeloj obrani na visoko nabačenu loptu. No, nije ju dobro gurnuo u for, iskusni Maloča je stigao i izbacio u korner. Iz kornera ipak gol za Slaven. Mioč je izveo korner, na drugoj glavom Agbekpornu pogađa gornju vratnicu, lopta se odbija Božiću na glavu koji ju posprema za 2:1.

U 74. minuti Caimacov je srušen u prodoru prema golu. Pet minuta trajala je pauza za VAR i na kraju je ipak dosudio penal. Mioč je izveo penal i pogodio svoj drugi gol na utakmici za 3:1 i ukupno deseti u sezoni. Utakmicu je u posljednjim trenucima zaokružio pogotkom za 4:1 kadet Marić. Odlično je pogodio s 10-ak metara uz samu vratnicu.

Dodajmo i kako Slaven u sljedećem 33. kolu ide u goste neugodnoj Lokomotivi (nedjelja, 17 sati), a potom tjedan kasnije u subotu igra svoju posljednju ovosezonsku utakmicu na Apašu. U goste dolazi zagrebački Dinamo!

Značajni projekti

Rajn uoči Vijeća: Križevci će honorirati specijalista pedijatrije s 9000 eura, projektiramo nove gradske bazene!

Križevački se vijećnici, vladajući i oporbeni polako pripremaju za skorašnju sjednicu Gradskog vijeća - a kao i uobičajeno, gradonačelnik...