18.5 C
Nedjelja, 23. lipnja 2024.

Slaven minimalno svladao Birkirkaru pogotkom Mađara Csizmadije

090702-csaba-mU prvoj utakmici 1. pretkola Europske lige Slaven Belupo je minimalno pobijedio malteškog predstavnika Birkirkaru rezultatom 1:0.

Farmaceuti su poveli već u 3. minuti, kad je na svom debiju pogodak postigao Mađar Csaba Csizmadia. Posavec je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a Csizmadia je iz blizine glavom pogodio mrežu za 1:0.

Očekivalo se da će Slaven nakon toga lakše igrati i stvarati prilike, ali to se nije dogodilo. Maltežani su se organizirano branili, pa je u prvom poluvremenu koprivnička momčad stvorila još samo tri prilike koje nisu pretvorene u pogotke.

U 13. minuti Borg brani udarac Vručine, u 32. je Posavec iz slobodnjaka tukao pored gola, a u 41. Poldrugač iz daljine nije pogodio okvir vratiju.

U nastavku je Slaven napadao svim snagama, ali do drugog pogotka nije stigao. Publika je stadion napustila razočarana skromnim izdanjem koprivničke momčadi.

Uzvrat na Malti igra se 9. srpnja u 18,30 sati.

EUROPSKA LIGA, 1. PRETKOLO, 1. UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – BIRKIRKARA 1:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2.500. Sudac: Carlos Miguel Xistra. Pomoćnici: Nogueira i Braga. Četvrti sudac: Dias (svi iz Portugala). Delegat: Weyhing (Njemačka).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rodić – Csizmadia, Kokalović, Rogulj, Lapić – Nynkeu, Poldrugač, Posavec (od 58. Delić) – Jurić, Vručina (od 84. Poredski), Vojnović. TRENER: Milivoj Bračun.

BIRKIRKARA (5-4-1): O. Borg – T. Paris, Scicluna, P. Borg, Zerata, Bajada – Cilia (od 86. Muscat), Fenech, Tabone, Buhagiar (od 74. Sciberras) – Comvalius. TRENER: Paul Zammit.

STRIJELAC: 1:0 Csizmadia (3).