11.8 C
Subota, 5. listopada 2024.
Supersport HNL

SLAVEN – RIJEKA 0:0 Sudac Zebec spasio Rijeku i poništio gol Farmaceutima, ništa novo i neočekivano

Može li Slaven Belupo otključati najtvrđu obranu lige? Znat ćemo za otprilike 90 minuta, a do tada evo i prvih 11 za utakmicu protiv prvoplasirane Rijeke. Nasreću Nestorovski je bio spreman za početak, dok je umjesto kartoniranog Caimacova u igri Liber. Kad je riječ o ostatku momčadi nema iznenađenja, Kovačević je poznat po tome da ne mijenja često.

Na golu Sušak, u zadnjoj liniji Lučić, Božić, Kovačić, Bosec, u vezi Liber, Agbekpornu, Crepulja, na krilima Dolček i Grgić, a u vrhu napada Nestorovski.

Početnih 11 za Rijeku

Nakon 10 minuta prilično otvorena igra s obje strane. Slaven možda i nešto konkretniji. Nestorovski je čak imao i otvoren šut s 15-ak metara no nije dobro pogodio pa se lopta odbila od braniča prema autu. Osam minuta kasnije Dolček i Bosec razigravali su na desnoj strani da bi bočni Slavena pokušao lijevom s 18 metara. Nije ju baš pogodio kako treba, no svejedno je zaslužio udarac iz kuta. Zasad Rijeka ne uspijeva napraviti ništa konkretno.

Rijeka je prvi konkretniji udarac imala u 27. minuti, Pašalić se okušao iz daljine, Sušak malo nesigurno izbio, no nasreću igrači Rijeke nisu ispratili akciju do kraja. U 35. minuti sudac Zebec poništio je gol Slavenu. Kovačić je u skoku glavom pogodio loptu u mrežu, no Zebec je smatrao da je bio prekršaj, no to ni nakon gledanja snimke baš nije očito. VAR se očito nije uključio jer je sudac svirao “prekršaj” prije gola. Na snimci se vidi kako Kovačić nije čak ni ruke digao u skoku pa nema govora o prekršaju.

051024 Slaven Belupo - Rijeka
Trenutak u kojem Kovačić zabija gol, a sudac prije toga svira prekršaj u napadu // Foto: Valentino Štefanek

U 42. umalo 0:1, makar je izgledalo kao zaleđe, a pomoćni nije digao zastavicu. Fruk je izašao sam ispred Sušaka, a vratar Slavena mu obranio zicer, dok je iz ponovljenog pokušaja nogu na vrijeme postavio Kovačić i otklonio opasnost. Dolček je imao posljednju priliku prije odmora nakon kornera. Loptu koja se spuštala ciljao je u donji kut, no vratar Zlomislić je bio na mjestu i spasio svoju mrežu.

U nastavku Slaven je nešto lošije ušao, a Rijeka preuzela inicijativu. U 52. imali su i prvu priliku nakon što su probili desnu stranu, no Janković je iz drugog plana poslao loptu nebu pod oblake. Slijedi razdoblje igre u kojoj Farmaceuti dobro koriste prostor nakon grešaka Rijeke, međutim završnica šteka. Uslijedilo je razdoblje izmjena s obje strane što je malo razbilo ritam utakmice. Najbolja prilika za Slaven u 83. Dolček je primio loptu desno, ušao u sredinu, oslobodio svoju ljevicu i opalio prema golu. Nažalost lopta je bila malo neprecizna i Rijeka se spasila pogotka u posljednjim trenucima.

EHF Liga prvakinja

Podravka poražena kod francuskog Metza, Francuskinje ih slomile u zadnjih deset minuta

Podravka Vegeta upisala je novi poraz u Ligi prvakinja. S gostovanja kod francuskog Metza vraćaju se s 35:31 (18:18)....