30.1 C
Srijeda, 24. srpnja 2024.
Pripremna utakmica

Slaven slavio protiv Imsta, strijelci Šakota, Pllana i Ćubelić

Trener Ivan Radeljić od prve minute na teren je poslao većinu igrača koji nisu startali protiv Qarabaga

Nogometaši Slavena Belupa svladali su u novoj pripremnoj utakmici Imst rezultatom 1:3. Susret se igrao na Velly Areni pred stotinjak gledatelja, a strijelci u pobjedi protiv austrijskog trećeligaša bili su Šakota, Pllana i Ćubelić.

Trener Ivan Radeljić od prve minute na teren je poslao većinu igrača koji nisu startali protiv Qarabaga. Tek su Lučić, Agbekpornu i Štrkalj krenuli oba susreta u početnom sastavu.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli golove. Domaćin je nekoliko puta zaprijetio, a najopasniju priliku imao je Rossetti koju je obranio Sušak. S druge strane, dvaput je udarcima prijetio Murić, no obrana Imsta blokirala je njegove pokušaje.

Slaven Belupo je poveo u 54. minuti kada je Šakota spremno dočekao jednu loptu na 14 metara i preciznim udarcem zatresao prvi kut domaćeg golmana za 0:1. Tri minute kasnije Murić je precizno centrirao iz slobodnog udarca, a Pllana glavom zabio za 0:2. Dvije prilike nakon toga propustio je Lucas, a onda je Ćubelić fantastičnim udarcem s 20 metara pogodio za 0:3 u 85. minuti. Imst je do kraja utakmice uspio doći do počasnog pogotka. Za 1:3 zabio je Rossetti.

Velly Arena, Imst – Austrija

FC Imst – NK Slaven Belupo 1:3 (0:0)

IMST: Steinlecher – Lamp, Sahin, Aubock – Kraft, Schneebauer, Krismer, Kofler – Rossetti, Jaming, Prantzl. Još su igrali: Ponholzer, Waibl, Marberger, Winkler, Demir, Popovic, Ben Ali. TRENER: Jens Scheuer.

SLAVEN BELUPO: Sušak (od 60. Jesenović (od 88. Kolar)) – Krušelj (od 46. Bosec), Pllana (od 60. Boras), Katalinić, Lučić (od 60. Krstanović) – Agbekpornu (od 60. Liber), Jelić Balta (od 46. Lešković), Jagušić (od 60. Ćubelić) – Murić (od 68. Lepinjica), Štrkalj (od 60. Lucas), Marić (od 46. Šakota).  TRENER: Ivan Radeljić.

Žuti kartoni: (IMST); (Slaven Belupo)

Sudac: Engin Isgoren. Pomoćnici: Firat Yilmaz i Fiete Pelgrim.

Strijelci: 0:1 Šakota 54′, 0:2 Pllana 57′, 0:3 Ćubelić 85′, 1:3 Rossetti 87′

Kalinovac

Radovi vrijedni 225.000 eura, grade pješačku stazu, uređuju dječje igralište, a stiže i nova javna rasvjeta

Počeli su radovi na uređenju okoliša i dječjeg igrališta kod muzeja u Kalinovcu. Radove vrijedne 224.762,83 eura obišao je...